Momentul de bucurie explozivă al fanilor marocani ce au urmărit meciul echipei lor naționale într-un mall din Iași VIDEO

Duminica, 11 Decembrie 2022, ora 14:44
3307 citiri
Fanii marocani, în majoritate tineri studenți FOTO Tik Tok

Un mare grup de susținători ai echipei naționale de fotbal a Marocului și-au dat întâlnire într-un mall din Iași, unde au urmărit meciul echipei lor favorite cu reprezentativa Portugaliei, în cadrul Campionatului Mondial din Qatar.

Fanii marocani, în majoritate tineri studenți, au urmărit meciul și și-au manifestat bucuria în zona food-court din Palas Mall Iași. O explozie de bucurie a fost surprinsă într-un videoclip, filmat la finalul partidei și postat pe TikTok.

@yousefskalla #5pasidebine #maroc #worldcup #arabic #palstine #foryou #viral @433 ♬ original sound - Yousef Skalla

Naționalele din Maroc și Portugalia s-au confruntat sâmbătă, în al treilea sfert de finală la Campionatul Mondial din Qatar, meci care a avut loc pe Al Thumama Stadium din Doha.

Echipa Marocului a reușit o calificare istorică în semifinale, la scorul de 1-0, gol marcat de En-nesyri în minutul 42.

Maroc va juca în semifinale cu Franța.

Quarterly Report - evenimentul #1 pentru companii la BVB

Procurori cu lefuri lunare de 20.000 de lei net care nu au finalizat nici măcar un dosar pe parcursul anului 2023
Într-un raportul de activitate al Parchetului Curții de Apel Iași se arată o scădere de aproape 80 la sută a numărului de rechizitorii finalizate, comparativ cu anul 2022. S-a...
Operă de artă, vandalizată în Iași: ”N-am putut să dorm azi-noapte”/ ”E Satana” VIDEO
O operă de artă care a fost instalată recent în Iași i-a nemulțumit pe unii locuitori. Este și cazul statuii ”Hidra”, care a fost expusă în cadrul evenimentului „Luna Sculptorilor...
#explozie, #bucurie, #fani, #maroc, #Iasi, #Campionatul Mondial de Fotbal Qatar , #Campionatul mondial 2022