Campioana Farul s-a încurcat acasă cu ultima clasată din Superliga

Duminica, 05 Noiembrie 2023, ora 19:45
1537 citiri
Farul a remizat cu FC Botoșani

Echipa Farul Constanţa a încheiat duminică la egalitate, pe teren propriu, scor 1-1, cu formaţia FC Botoşani, într-un meci din etapa a 15-a a Superligii.

Farul a avut un gol al lui Artean, anulat correct, pentru ofsaid, în minutul 26. Primul gol al meciului a fost reuşit de Artean, în minutul 61, care a înscris cu o lovitură de cap, din pasa lui Budescu. Oaspeţii au egalat în minutul 89, prin Victor Dican.

FC Botoşani a reuşit primul punct după o serie de şase înfrângeri consecutive în toate competiţiile. Campioana este pe locul şase în campionat, cu 21 de puncte, în timp ce FC Botoşani rămâne ultima clasată, cu doar 7 puncte.

FARUL: Aioani – Artean, Larie, K. Boli – M. Popescu Borgnino (Rivaldinho 65), Artean, Grameni (D. Sîrbu 65), Dussaut (Diogo Queiros 84) – Mazilu (L. Banu 65), L. Munteanu, Budescu (Gustavo Marins 84). ANTRENOR: Gheorghe Hagi

FC BOTOŞANI: Ducan – R. Benzar (Adams Friday 73) Mutombo (Şeroni 73), Junior Pius, A. Dragu – Ed. Florescu, Dican, Petro (Cioiu 83) – Mouaddib (Olinga 72), Ilic, Cărăuşu (G. David 60). ANTRENOR: Andrei Patache

Cartonaşe galbene: / Petro 63, Mutombo 63, Junior Pius 74, Cioiu 90+2, Ducan 90+5

Arbitri: Iuliana Elena Demetrescu - Badea Marius, Ţepuşă Mihaela

Arbitri VAR: Trandafir Cristina Mariana - Vornicu Adrian

Marcel Ciolacu, ”radiografiat” de Recorder. Ce spun cei care au avut curajul să vorbească despre începuturile actualului premier: "Un șmecheraș"
Biografia premierului Marcel Ciolacu, probabil viitor candidat PSD la alegerile prezidențiale, stârnește interes în aceste zile, mai ales că există mari diferențe între informațiile...
Includerea AUR în Grupul Conservatorilor din PE, criticată de oamenii lui Viktor Orban: FIDESZ nu poate sta alături de „un astfel de partid”
Liderul parlamentarilor Fidesz, Máté Kocsis, a criticat includerea AUR în Grupul Conservatorilor și Reformiștilor (ECR) din Parlamentul European, condus de Georgia Meloni, susținând că...
0
  1. O legendă a fotbalului din Ucraina acuză: ”Scuzați-mă, dar 0-3 cu România e lipsă de respect. Boala asta ne-a cuprins”
  2. Ce final dramatic! Gol marcat la ultima fază în Slovenia - Serbia, meciul arbitrat de Istvan Kovacs la Campionatul European
  3. Ana Bogdan, mesaj emoționant după calificarea așteptată întreaga viață: ”I-am spus că vreau să fiu ca ele”
  4. Florinel Coman, înainte de România - Belgia: ”Vorbesc foarte serios, chiar nu am!"
  5. Naționala speră în revenirea vedetei sale. Este golgheterul celor de la FC Barcelona și legendă la Bayern
  6. Tricolorii sunt uimiți de fani: "Când vezi un stadion de 70.000, că toţi au cântat imnul, este de nedescris"
  7. Întrebat despre meciul cu România, un belgian a răbufnit: ”Prietene, înțelegi ce spun? Haide...” VIDEO
  8. Naționala care amenință cu retragerea de la Euro 2024: ”Ucideți-i pe sârbi!”