Cum s-a terminat partida FC Argeș - Rapid din Superliga

Duminica, 04 Decembrie 2022, ora 21:29
3070 citiri
Rapid. Foto: Facebook / FC Rapid 1923

Echipa FC Argeş a încheiat la egalitate duminică, în deplasare, cu formaţia Rapid Bucureşti, scor 1-1, într-un meci al etapei a 19-a din Superligă.

Pănoiu a deschis scorul încă din minutul 2, pentru Rapid, fructificând o centrare a lui Kait şi ieşirea greşită a portarului Greab. Egalarea a venit în minutul 60, de la Ionuţ Şerban, care a şutat la colţul lung.

Rapid se află pe locul al treilea în clasament, cu 34 de puncte.

FC ARGEŞ: Greab - Tofan, M. Constantin, Cestor, Jakolis - Meza Colli, Njike - Işfan, I. Şerban (Alceus 74), Calcan (Fabioa Vianna 81) – Garita. ANTRENOR: Marius Croitoru

RAPID: H. Moldovan - Belu-Iordache, Săpunaru, D. Grigore, Onea - Kait, Crepulja, Emmers – Pănoiu (Sefer 81), Dugandzic, Vojtus (P. Iacob 81). ANTRENOR: Adrian Mutu

Cartonaşe galbene: Tofan 45, Marius Croitoru 83, Jakolis 88 / Belu Iordache 18, D. Grigore 27

Arbitri: Radu Petrescu - Mircea Grigoriu. Imre-Laslo Bucsi – Iuliana Demetrescu

Arbitri VAR: Ionuţ Coza - Stelian Slabu

Observator: Adrian Vidan

Farul o umilește pe CFR Cluj și îi pune titlul pe tavă FCSB-ului. Echipa lui Becali poate deveni campioană în această etapă
Formaţia Farul Constanţa a învins, vineri seară, pe teren propriu, cu scorul de 5-1, echipa CFR Cluj, într-un meci din etapa a cincea a play-off-ului Superligii. Învingătorii au marcat...
Cum arată Adrian Mutu după ce și-a făcut implant de păr FOTO
Adrian Mutu (45 de ani) a apărut pentru prima dată fără șapcă după ce și-a făcut implant de păr la o clinică din Turcia. Adrian Mutu a zburat la o clinică din Turcia în pauza...