Mioveni - FC Argeș, derby-ul argeșean din Superliga. Cum s-a marcat unicul gol al meciului

Vineri, 19 August 2022, ora 22:24
2067 citiri
FC Argeș a câștigat meciul cu Mioveni

Echipa FC Argeş a învins în deplasare, vineri, scor 1-0, formaţia CS Mioveni, în primul meci al etapei a şasea din Superligă.

Oaspeţii au înscris în minutul 55, după o fază lucrată pe traseul Işfan – Njike şi finalizată, din careu, de Garita.

În minutul 82 Garita a înscris, dar golul a fost anulat de sistemul VAR, după aproape opt minute în care arbitrul din camera VAR a analizat faza.

CS Mioveni: I. Popescu - I. Balaur, Scarlatache, Garutti (70 Trif ’) - Oancea, Lixandru, V. Pop (D. Toma 83’), Burnea (Coşereanu 82’) - Blănaru, Antal, C. Dumitru (Rădescu 82’). Antrenor: Alexandru Pelici

FC Argeş: Straton - Jakolis, M. Constantin, Cestor, Vianna - Meza Colli, Nijke - Işfan, Alceus (I. Şerban 60’), Bertrand (Tofan 84’) - Garita (Latovlevici 83’). Antrenor: Andrei Prepeliţă

Cartonaşe galbene: V. Pop 42, Balaur 90+10 / Alceus 36, Garita 48, Jakolis 63, Mezza Colli 90+10

Arbitri: Adrian Viorel Cojocaru - Ciprian Florin Danşa, Bogdan Gheorghe - Iulian Dima

Arbitri VAR: Ovidiu Haţegan - Adrian Vornicu

Observator: Cristian Nica

Actualul antrenor al Rapidului, Adrian Mutu, are peste 100 de goluri marcate în Serie A, fiind poreclit "Briliantul" pentru aceste reușite. Însă pe vremea când era doar un copil și juca...
PSD nu e sigur că Sorin Cîmpeanu nu a plagiat: ”Riscăm să transformăm marele proiect România educată în România eşuată”
Bogdan-Radu Balanişcu, secretar de stat la Ministerul Mediului, Apelor şi Pădurilor, a declarat luni, 26 septembrie, referitor la acuzațiile de plagiat care îl vizează pe ministrul...