Mioveni - FC Argeș, derby-ul argeșean din Superliga. Cum s-a marcat unicul gol al meciului

Vineri, 19 August 2022, ora 22:24
2219 citiri
FC Argeș a câștigat meciul cu Mioveni

Echipa FC Argeş a învins în deplasare, vineri, scor 1-0, formaţia CS Mioveni, în primul meci al etapei a şasea din Superligă.

Oaspeţii au înscris în minutul 55, după o fază lucrată pe traseul Işfan – Njike şi finalizată, din careu, de Garita.

În minutul 82 Garita a înscris, dar golul a fost anulat de sistemul VAR, după aproape opt minute în care arbitrul din camera VAR a analizat faza.

CS Mioveni: I. Popescu - I. Balaur, Scarlatache, Garutti (70 Trif ’) - Oancea, Lixandru, V. Pop (D. Toma 83’), Burnea (Coşereanu 82’) - Blănaru, Antal, C. Dumitru (Rădescu 82’). Antrenor: Alexandru Pelici

FC Argeş: Straton - Jakolis, M. Constantin, Cestor, Vianna - Meza Colli, Nijke - Işfan, Alceus (I. Şerban 60’), Bertrand (Tofan 84’) - Garita (Latovlevici 83’). Antrenor: Andrei Prepeliţă

Cartonaşe galbene: V. Pop 42, Balaur 90+10 / Alceus 36, Garita 48, Jakolis 63, Mezza Colli 90+10

Arbitri: Adrian Viorel Cojocaru - Ciprian Florin Danşa, Bogdan Gheorghe - Iulian Dima

Arbitri VAR: Ovidiu Haţegan - Adrian Vornicu

Observator: Cristian Nica

E gata campionatul, după derby-ul CFR - FCSB! ”Bijuterie” de gol, semnată Florinel Coman
Echipa bucureşteană FCSB a învins duminică seara, în deplasare, scor 1-0, gruparea CFR Cluj, în etapa a patra din play-off-ul Superligii. Diferenţa dintre liderul FCSB şi echipa de pe locul...
S-a întors roata pentru Dinamo, care nu mai e direct retrogradată. Ce s-a întâmplat în prelungirile meciului cu Poli Iași
Echipa Dinamo Bucureşti a învins duminică, pe teren propriu, scor 1-0, formaţia Poli Iaşi, în etapa a patra din play-out. În prima repriză, după o intrare dură, Luca Mihai (Poli Iaşi) a...