FC Barcelona a făcut spectacol în Cupa Spaniei. Lewandowski, eroul catalanilor

Joi, 19 Ianuarie 2023, ora 23:08
2193 citiri
Robert Lewandowski. Foto: Facebook / FC Barcelona

Echipa spaniolă FC Barcelona a învins joi, în deplasare, formaţia Ceuta, scor 5-0, în optimile Cupei Spaniei.

FC Barcelona nu a întâmpinat probleme pe terenul ultimei clasate din seria întâi a ligii a treia spaniole, AD Ceuta.

Dacă la pauză catalanii conduceau doar cu 1-0, prin golul lui Raphinha, din minutul 40, repriza secundă a adus şi descătuşarea formaţiei antrenate de Xavi.

Lewandowski, în două rânduri (min. 49, 89), Ansu Fati (min. 69) şi Kessie (min. 76) au dus scorul mai aproape de realitatea din teren şi FC Barcelona, învingătoare cu scorul de 5-0, se califică în sferturile Cupei Spaniei, alături de Athletic Bilbao, Valencia, Atletico Madrid, Osasuna, Real Sociedad şi FC Sevilla.

Încă o lovitură primită de FC Barcelona după eșecul dramatic din marele derby
Frenkie de Jong, mijlocaşul central al clubului spaniol FC Barcelona, s-a accidentat în derby-ul de duminică, pierdut în compania echipei Real Madrid, scor 2-3, şi va lipsi de pe teren până...
Decizia scandaloasă de la marele derby Real Madrid - Barcelona. A fost sau nu gol? VIDEO
Dezbaterea privind absenţa tehnologia de linia porţii în La Liga a fost reaprinsă duminică, după ce un potenţial gol al Barcelonei a fost anulat în Clasico câştigat de Real Madrid, scor...