Momente dramatice pentru FC Barcelona în Cupa Spaniei

Vineri, 21 Ianuarie 2022, ora 09:02
2457 citiri
FC Barcelona. Foto: Facebook / FC Barcelona

Formaţia FC Barcelona, deţinătoarea trofeului, a fost eliminată, joi seară, în optimile de finală ale Cupei Spaniei, de echipa Athletic Bilbao, finalista de anul trecut.

Athletic Bilbao s-a impus cu scorul de 3-2 după prelungiri. Au marcat Muniain ‘2, ‘105+1 (penalti) şi Martinez ’86 pentru Bilbao, respectiv Torres ’20 şi Pedri ‘90+3 pentru catalani.

Ansu Fati (Barcelona) a părăsit terenul accidentat în prelungiri, în minutul 96, plângând.

Ansu Fati și Nico. FOTO: Twitter / ESPN FC

În finala din 2021, FC Barcelona a învins Athletic Bilbao cu scorul de 4-0.

S-au mai calificat în sferturile de finală Real Mallorca, Cadiz, Rayo Vallecano, Valencia, Betis Sevilla, Real Sociedad şi Real Madrid.

Tragerea la sorţi a sferturilor are loc vineri.

Încă o lovitură primită de FC Barcelona după eșecul dramatic din marele derby
Frenkie de Jong, mijlocaşul central al clubului spaniol FC Barcelona, s-a accidentat în derby-ul de duminică, pierdut în compania echipei Real Madrid, scor 2-3, şi va lipsi de pe teren până...
Decizia scandaloasă de la marele derby Real Madrid - Barcelona. A fost sau nu gol? VIDEO
Dezbaterea privind absenţa tehnologia de linia porţii în La Liga a fost reaprinsă duminică, după ce un potenţial gol al Barcelonei a fost anulat în Clasico câştigat de Real Madrid, scor...
#fc barcelona, #Barcelona rezultate negative, #Barcelona Bilbao Cupa Spaniei, #Ansu Fati Barcelona , #stiri FC Barcelona