Momente dramatice pentru FC Barcelona în Cupa Spaniei

Vineri, 21 Ianuarie 2022, ora 09:02
2356 citiri

Formaţia FC Barcelona, deţinătoarea trofeului, a fost eliminată, joi seară, în optimile de finală ale Cupei Spaniei, de echipa Athletic Bilbao, finalista de anul trecut.

Athletic Bilbao s-a impus cu scorul de 3-2 după prelungiri. Au marcat Muniain ‘2, ‘105+1 (penalti) şi Martinez ’86 pentru Bilbao, respectiv Torres ’20 şi Pedri ‘90+3 pentru catalani.

Ansu Fati (Barcelona) a părăsit terenul accidentat în prelungiri, în minutul 96, plângând.

Ansu Fati și Nico. FOTO: Twitter / ESPN FC

În finala din 2021, FC Barcelona a învins Athletic Bilbao cu scorul de 4-0.

S-au mai calificat în sferturile de finală Real Mallorca, Cadiz, Rayo Vallecano, Valencia, Betis Sevilla, Real Sociedad şi Real Madrid.

Tragerea la sorţi a sferturilor are loc vineri.

Clubul spaniol de fotbal FC Barcelona a transmis o primă ofertă scrisă, de 32 de milioane de euro, pentru atacantul polonez Robert Lewandowski, de la Bayern Munchen, transmite DPA. Ziarul...
FC Barcelona, învinsă de Villarreal în ultima etapă din Spania. Semifinalista Ligii Campionilor va juca în Conference League
FC Barcelona a fost învinsă, duminică, pe teren propriu, cu scorul de 2-0, de Villarreal, în etapa a XXXVIII-a, ultima, a LaLiga. Au marcat: Pedraza '41, Gomez '55. Într-un alt meci,...