Meci nebun în Spania. Cum s-a terminat derby-ul Cataluniei dintre Barcelona si Espanyol

Sambata, 31 Decembrie 2022, ora 17:28
3590 citiri
FC Barcelona, meci pe Camp Nou. Foto: Facebook

Formaţia FC Barcelona a încheiat la egalitate, scor 1-1, meciul susţinut, sâmbătă, în compania echipei Espanyol Barcelona, în etapa a XV-a a campionatului Spaniei.

Pentru FC Barcelona a marcat Marcos Alonso, în minutul 7, în timp ce pentru Espanyol a punctat Joselu, din penalti, în minutul 73.

În minutul 78, de la FC Barcelona a fost eliminat Jordi Alba, iar în minutul 80 de la Espanyol a primit roşu Costa.

În clasament, FC Barcelona a revenit pe primul loc, iar Espanol este pe 16.

Încă o lovitură primită de FC Barcelona după eșecul dramatic din marele derby
Frenkie de Jong, mijlocaşul central al clubului spaniol FC Barcelona, s-a accidentat în derby-ul de duminică, pierdut în compania echipei Real Madrid, scor 2-3, şi va lipsi de pe teren până...
Decizia scandaloasă de la marele derby Real Madrid - Barcelona. A fost sau nu gol? VIDEO
Dezbaterea privind absenţa tehnologia de linia porţii în La Liga a fost reaprinsă duminică, după ce un potenţial gol al Barcelonei a fost anulat în Clasico câştigat de Real Madrid, scor...