Supercupa Spaniei: vom avea finala de vis, între Real Madrid și Barcelona. Când are loc partida

Vineri, 12 Ianuarie 2024, ora 05:29
3494 citiri
FC Barcelona FOTO X FC Barcelona

Echipa spaniolă FC Barcelona a învins joi seara, la Riad, scor 2-0, formaţia Osasuna, în a doua semifinală a Supercupei Spaniei. Catalanii vor juca în finală cu Real Madrid.

După o primă repriză fără gol, echipa lui Xavi a deschis scorul în minutul 59, prin Robert Lewandowski. Catalanii au avut o ocazie de majorare a scorului în minutul 76, prin Kounde, dar au reuşit să marcheze în minutul 90+3, prin Lamine Yamal şi FC Barcelona s-a impus cu 2-0.

Catalanii s-au calificat în finala Supercupei Spaniei, care se va disputa duminică, 14 ianuarie, şi în care FC Barcelona va întâlni pe Real Madrid. Meciul se joacă de la ora 21.00.

Quarterly Report - Editia 4

Surpriza de pe banca Barcelonei: antrenorul care îl înlocuiește pe Xavi e "șomer" de opt luni
Fostul selecţioner al Germaniei, Hansi Flick, în vârstă de 59 de ani, ar urma să preia echipa FC Barcelona în locul lui Xavi, a anunţat, joi, cotidianul spaniol AS. Potrivit AS, cei doi...
Mbappe, transfer confirmat la gigantul european. Mama lui a făcut anunțul
Atacantul Kylian Mbappé a organizat, luni, 20 mai, într-un restaurant din Paris, o petrecere de adio înainte de plecarea sa de la PSG. La ieşirea de la restaurant, în jurul orei 23.30, mama...
#fc barcelona, #Real Madrid, #Supercupa Spaniei Real Barcelona , #Barcelona Real Madrid