Imagini șocante de la bucuria de titlu a Barcelonei. Fanii i-au trimis pe jucători la vestiare VIDEO

Luni, 15 Mai 2023, ora 09:01
1655 citiri
VIDEO
Jucătorii Barcelonei, urmăriți de fanii lui Espanyol

Jucătorii şi staff-ul echipei FC Barcelona au fost alergaţi de fani ai formaţiei Espanol Barcelona, care au intrat pe teren după ce rivala catalană a câştigat titlul de campioană a Spaniei.

În timp ce jucătorii şi staff-ul au format un cerc la mijlocul terenului ţinându-se de mână, au început brusc să alerge spre tunelul care duce la vestiare, atacaţi de câteva zeci de suporteri ai lui Espanol, vizibil nemulţumiţi de această manifestare de bucurie pe terenul echipei lor.

Securitatea privată a stadionului RCDE şi poliţia de la faţa locului au intervenit rapid pentru a-i proteja pe jucători şi au pus capăt rapid scurtei invadări de pe teren.

FC Barcelona eliminată, Atletico Madrid calificată! Toate calculele pentru Cupa Mondială din 2025
Înfrângerea şi eliminarea echipei FC Barcelona din Liga Campionilor, marţi seara, garantează calificarea formaţiei Atletico Madrid pentru noua Cupă Mondială a Cluburilor FIFA, care va...
Presa catalană n-are milă de Istvan Kovacs: ”S-a terminat! A fost începutul sfârșitului”
Paris Saint-Germain s-a calificat în semifinalele Ligii Campionilor la fotbal, după ce a învins-o pe FC Barcelona cu scorul de 4-1 (1-1), marţi seara, în deplasare, în manşa secundă a...