Victorie dramatică smulsă de FC Barcelona în campionatul Spaniei. Când a fost marcat golul decisiv

Luni, 24 Ianuarie 2022, ora 04:33
2372 citiri

Formaţia FC Barcelona a învins, duminică seară, în deplasare, cu scorul de 1-0, echipa Alaves, într-un meci din etapa a XXII-a a campionatului Spaniei.

Golul a fost marcat de mijlocașul Frankie De Jong, în minutul 87. În minutul 90+1, de la gazde a fost eliminat Mendilibar.

Tot în LaLiga, Real Sociedad a remizat cu Getafe, scor 0-0, şi Athletic Bilbao a învins în deplasare Rayo Vallecano, scor 1-0 (gol Serrano ’30).

Lider în clasament este Real Madrid, cu 50 de puncte, urmată în top 3 de FC Sevilla – 46 de puncte şi Betis – 40 de puncte. FC Barcelona este pe 5, cu 35 de puncte.

Autorităţile spaniole investighează dacă petrecerile de pe insula turistică Gran Canaria sunt sursa mai multor cazuri de îmbolnăvire de variola maimuţei ("monkeypox"), relatează sâmbătă...
Variola maimuței se răspândește rapid în Europa. Țara în care a fost descoperit cel mai mare focar
Portugalia şi Spania au raportat vineri 9 şi, respectiv, 14 noi cazuri confirmate de variola maimuţelor. Prin urmare, numărul total de cazuri confirmate din Portugalia se ridică la 23, iar...