Victorie dramatică smulsă de FC Barcelona în campionatul Spaniei. Când a fost marcat golul decisiv

Luni, 24 Ianuarie 2022, ora 04:33
2524 citiri
De Jong a marcat golul decisiv

Formaţia FC Barcelona a învins, duminică seară, în deplasare, cu scorul de 1-0, echipa Alaves, într-un meci din etapa a XXII-a a campionatului Spaniei.

Golul a fost marcat de mijlocașul Frankie De Jong, în minutul 87. În minutul 90+1, de la gazde a fost eliminat Mendilibar.

Tot în LaLiga, Real Sociedad a remizat cu Getafe, scor 0-0, şi Athletic Bilbao a învins în deplasare Rayo Vallecano, scor 1-0 (gol Serrano ’30).

Lider în clasament este Real Madrid, cu 50 de puncte, urmată în top 3 de FC Sevilla – 46 de puncte şi Betis – 40 de puncte. FC Barcelona este pe 5, cu 35 de puncte.

Rezultat rușinos pentru echipa lui Ianis Hagi. Ce-a făcut internaționalul român
Alaves, echipa internaționalului român Ianis Hagi (25 de ani), a suferit un eșec rușinos în etapa a 31-a a campionatului Spaniei. Astfel, Alaves, clasată pe locul 14, a fost învinsă cu...
FC Barcelona eliminată, Atletico Madrid calificată! Toate calculele pentru Cupa Mondială din 2025
Înfrângerea şi eliminarea echipei FC Barcelona din Liga Campionilor, marţi seara, garantează calificarea formaţiei Atletico Madrid pentru noua Cupă Mondială a Cluburilor FIFA, care va...