Cum s-a încheiat FC Botoșani - Mioveni, primul meci din ultima etapă a sezonului regular

Vineri, 10 Martie 2023, ora 20:19
1823 citiri
FC Botoșani a remizat cu CS Mioveni

Echipa FC Botoşani a terminat la egalitate vineri, pe teren propriu, scor 1-1, cu formaţia CS Mioveni, în primul meci al ultimei etape din sezonul regular al Superligii.

Gazdele au deschis scorul în minutul 12, prin Mutombo, la un corner executat de Mailat. Oaspeţii au reuşit să egaleze în minutul 88, prin Bogdan Rusu, dintr-un penalti dictat de arbitrul Chivulete, după un contact între Pap şi Krasniqi.

BOTOŞANI: E. Pap - Petro, Sadiku (Şeroni 85), Mutombo, A. Dragu - A. Ivanov, Zabou (E. Florescu 80), Dican - Cioiu, Sekou Camara (N. Roman 72), Mailat (Paţache 86). ANTRENOR: Flavius Stoican

CS MIOVENI: Greab - Sno, Garutti, Scarlatache, Burnea - Lixandru, Panait, V. Pop (Rădescu 75) – Carnat (Blerim Krasniqi 46), B. Rusu (I. Balaur 90), A. Diallo (Buziuc 56). ANTRENOR: Nicolae Dică

Cartonaşe galbene: A. Ivanov 35, E. Pap 87 / M. Panait 1, Sno 52

Arbitri: Andrei Florin Chivulete - Sebastian Eugen Gheorghe, Andrei Constantinescu

Arbitri VAR: Florin Andrei - Vladimir Urzică

FC Botoșani - Dinamo, o nebunie de meci: autogol, gol anulat, penalty ratat, accidentare gravă. Lovitura de grație, în prelungiri
Formaţia Dinamo a fost învinsă, marţi, în deplasare, cu scorul de 2-1, de echipa FC Botoşani, în etapa a şasea din play-out-ul Superligii. Pentru FC Botoşani au marcat Moura (13 -...
A treia echipă scăpată matematic de retrogradare, după Hermannstadt - Petrolul
Echipa FC Hermannstadt a învins joi, pe teren propriu, scor 2-0, formaţia Petrolul Ploieşti, într-un meci din etapa a şasea a Superligii. Sibienii au deschis scorul pe teren propriu, în...