FC Botoșani are un nou antrenor. Cine vine în locul lui Marius Croitoru EXCLUSIV

Miercuri, 08 Iunie 2022, ora 23:55
11934 citiri
Laszlo Balint, fost antrenor la UTA. Foto: Facebook / UTA Arad

FC Botoșani și-a găsit antrenor după plecarea lui Marius Croitoru.

Deși s-au vehiculat numele lui Corneliu Papură și Mihai Teja, moldovenii s-au orientat spre un alt tehnician.

Laszlo Balint va fi noul antrenor al echipei FC Botoșani.

Valeriu Iftime, patronul formației, s-a decis să-l ia pe omul care a promovat pe UTA în Liga 1, după ce s-a consultat cu mai mulți oameni importanți din fotbalul românesc, conform surselor Ziare.com.

Cele două părți s-au înțeles și asupra contractului, iar prezentarea oficială va avea loc în zilele următoare.

Laszlo Balint (43 de ani) este unul dintre cei mai importanți antrenori ai noului val.

El a pregătit-o pe UTA timp de 3 ani, promovându-i pe arădeni în Liga 1.

Hermannstadt - FC Botoșani, meci decis în prelungiri de un gol marcat de echipa în inferioritate
Formaţia Hermannstadt a remizat, vineri, pe teren propriu, scor 1-1, cu echipa FC Botoşani, în primul meci al etapei a cincea din play-out-ul Superligii, în care a jucat peste 65 de minute în...
Ironia lui Nicușor Dan după ce Piedone a venit cu un tricou pe care scria ”Şi eu sunt interlop”: ”Ştim toţi!”
Primarul Capitalei, Nicuşor Dan, a postat sâmbătă pe Facebook o fotografie în care apare în tribune, la un meci, afişând un tricou cu mesajul: Ştim Toţi!, ca răspuns la mesajul de pe...