FC Botoșani - Dinamo, o nebunie de meci: autogol, gol anulat, penalty ratat, accidentare gravă. Lovitura de grație, în prelungiri

Marti, 23 Aprilie 2024, ora 22:05
6427 citiri
FC Botoșani a învins-o pe Dinamo

Formaţia Dinamo a fost învinsă, marţi, în deplasare, cu scorul de 2-1, de echipa FC Botoşani, în etapa a şasea din play-out-ul Superligii.

Pentru FC Botoşani au marcat Moura (13 - autogol) şi Mailat (90+1). Golul dinamoviştilor a fost înscris de Selmani, în minutul 45+2.

În clasament, FC Botoşani este pe locul 7, cu 21 de puncte (loc de baraj), iar Dinamo pe locul 9, cu 20 de puncte, poziție care retrogradează direct, cu trei etape rămase de disputat.

Pe lângă faptul că și-a dat un autogol și a primit lovitura de grație în prelungiri (la fel ca în alte partide disputate în ultimele etape), Dinamo a ratat și un penalty, prin Abdallah, în minutul 29, decis după o îndelungată analiză. De asemenea, Dinamo a mai avut un gol anulat, în minutul 34, la același Elmani.

Meciul a fost marcat și de accidentarea gravă a lui Romario Benzar de la Botoșani, trimis la spital după o intervenție a lui Abdallah, care a fost eliminat.

Quarterly Report - Editia 4

Dinamo a pierdut dramatic o medalie în turneul Final 4 din European League
Campioana Dinamo Bucureşti a fost învinsă şi în finala mică a Turneului F4 din European League, duminică, de formaţia germană Rhein-Neckar Lowen, scor 32-31 (18-15). Pentru trofeu vor juca...
Handbal masculin: ce a făcut Dinamo în cel mai important meci al sezonului
Campioana Dinamo Bucureşti a fost învinsă sâmbătă, la Turneul F4 al European League, de formaţia germană SG Flensburg-Handewitt, scor 38-32 (18-11), în prima semifinală a competiţiei, la...