Business Focus: Antreprenoriatul: Profesie vs Vocație

Cum s-a terminat partida FC Botoșani - U Cluj din Superliga

Luni, 03 Octombrie 2022, ora 20:57
2363 citiri
FC Botoșani - Chindia. Foto: Facebook / Fotbal Club Botoșani

Echipa FC Botoşani a încheiat la egalitate, luni, pe teren propriu, scor 1-1, meciul cu formaţia Universitatea Cluj, contând pentru etapa a 12-a din Superligă.

Mihai Roman a deschis scorul pentru gazde, în minutul 56, cu o lovitură de cap la centrarea lui Patache. Golul egalizator a venit în minutul 75, fiind reuşit de nou intratul pe teren Adrian Bălan – cap la centrarea lui Briceag.

xFC Botoşani se află la a şasea etapă consecutivă fără victorie în Superligă.

FC BOTOŞANI: E. Pap - Patache, Dican, Boli, Ţigănaşu – Shahaf (Simi Caia 46), Sylla, Ivanov (Camara 86) - M. Santos (Pinson 69), M. Roman II, Mailat (M. Roman 69). ANTRENOR: Mihai Teja

U CLUJ: Iliev - Şt. Vlădoiu, Fl. Ilie, D. Ispas, Briceag - I. Filip, R. Pires, Purece (Ad. Bălan 69) - Fl. Haită (Horşia 46), L. Fulop, Ely Fernandes (Thiam 25). ANTRENOR: Eugen Neagoe

Cartonaşe galbene: / F. Ilie 51, E. Neagoe 65, Horşia 73

Arbitri: Bogdan Dumitrache - Mircea Orbuleţ, Alexandru Vodă – Andrei Moroiţă

Arbitri VAR: Florin Andrei - Ionel Dumitru

Observator: Ioan Costin Toma

FC Botoșani - Dinamo, o nebunie de meci: autogol, gol anulat, penalty ratat, accidentare gravă. Lovitura de grație, în prelungiri
Formaţia Dinamo a fost învinsă, marţi, în deplasare, cu scorul de 2-1, de echipa FC Botoşani, în etapa a şasea din play-out-ul Superligii. Pentru FC Botoşani au marcat Moura (13 -...
Clipe de panică la meciul Oțelul - U Cluj: ”M-am speriat, am văzut mult sânge acolo”
Echipa Oţelul Galaţi a învins duminică, pe teren propriu, scor 1-0, gruparea Universitatea Cluj, în etapa a cincea din play-out-ul Superligii. Într-o repriză în care ambele formaţii au...