Cum s-a terminat partida FC Botoșani - U Cluj din Superliga

Luni, 03 Octombrie 2022, ora 20:57
2018 citiri
FC Botoșani - Chindia. Foto: Facebook / Fotbal Club Botoșani

Echipa FC Botoşani a încheiat la egalitate, luni, pe teren propriu, scor 1-1, meciul cu formaţia Universitatea Cluj, contând pentru etapa a 12-a din Superligă.

Mihai Roman a deschis scorul pentru gazde, în minutul 56, cu o lovitură de cap la centrarea lui Patache. Golul egalizator a venit în minutul 75, fiind reuşit de nou intratul pe teren Adrian Bălan – cap la centrarea lui Briceag.

xFC Botoşani se află la a şasea etapă consecutivă fără victorie în Superligă.

FC BOTOŞANI: E. Pap - Patache, Dican, Boli, Ţigănaşu – Shahaf (Simi Caia 46), Sylla, Ivanov (Camara 86) - M. Santos (Pinson 69), M. Roman II, Mailat (M. Roman 69). ANTRENOR: Mihai Teja

U CLUJ: Iliev - Şt. Vlădoiu, Fl. Ilie, D. Ispas, Briceag - I. Filip, R. Pires, Purece (Ad. Bălan 69) - Fl. Haită (Horşia 46), L. Fulop, Ely Fernandes (Thiam 25). ANTRENOR: Eugen Neagoe

Cartonaşe galbene: / F. Ilie 51, E. Neagoe 65, Horşia 73

Arbitri: Bogdan Dumitrache - Mircea Orbuleţ, Alexandru Vodă – Andrei Moroiţă

Arbitri VAR: Florin Andrei - Ionel Dumitru

Observator: Ioan Costin Toma

Formaţia FCSB a învins, joi seară, în deplasare, cu scorul de 3-2, echipa FC Botoşani, într-un meci restant din etapa a şasea a Superligii. Învingătorii au marcat prin Tamm ’21,...
Tensiuni în coaliția de guvernare. PSD, critică apăsat UDMR după declarația lui Csoma Botond. Cum răspunde politicianul maghiar
Liderii PSD au transmis în ultimele zile mai multe critici la adresa UDMR după ce deputatul maghiar Csoma Botond ar fi avut un „discurs provocator” în ședința parlamentului dedicată Zilei...