Final plin de suspans în meciul dintre Botoșani și Rapid: un gol marcat în prelungiri de giuleșteni a fost anulat de VAR

Sambata, 02 Decembrie 2023, ora 19:09
2955 citiri
Rapid s-a pierdut în ceața de la Botoșani

După înfrângerea cu U Cluj, Rapid a făcut un nou pas greșit în campionat. Giuleștenii au marcat în prelungiri prin Kevin Soni, dar VAR-ul le-a anulat golul.

Formaţia FC Rapid a remizat, sâmbătă, în deplasare, scor 0-0, cu echipa FC Rapid, într-un meci din etapa a 18-a a Superligii.

Rapidistul Soni a înscris în minutul 90, dar golul a fost anulat de VAR pentru henț. Botoșaniul a avut apoi două ratări, însă nu a reușit să marcheze.

"Trebuie să vorbim între noi și să ne trezim. Nu cred că am făcut un joc foarte strălucit, au avut și ei ocazii", a declarat Horațiu Moldovan după meci.

FC Botoşani: Ducan – Mutombo, Dican, J. Pius – R. Benzar, F. Adams (Casap ’71), E. David (Dragomir ’71), Florescu, Ţigănaşu – N’Goma (Pinson ’55), Drole (Ilicic ’55). Antrenor: Andrei Patache

Rapid: Moldovan – Onea, Săpunaru, P. Iacob, Braun – El Sawy (Pănoiu ’58), Albu (Oaidă ’65), Kait – Bamgboye (Papeau ‘58, B. Valle (Cîrjan ’73), A. Ioniţă (Soni ’58). Antrenor: Cristiano Bergodi

Cartonaşe galbene: Pius ’30, Drole ’37, Patache ’67 / B. Valle ‘67

Arbitri: Andrei Moroiţă – Ovidiu Artene, Ionel Valentin Dumitru – Vlad Baban

Arbitri VAR: Sorin Costreie, Bogdan Dumitrache

Observatori: Teodora Albon, Cătălin Popa

Ce-a făcut Rapid în primul meci cu Neil Lennon antrenor
Cu Neil Lennon la debutul pe banca Rapidului, rapidiştii au reuşit să se impună în primul meci de verificare al verii, 4-1, contra nou-promovatei în SuperLigă Gloria Buzău. Antrenorul...
Includerea AUR în Grupul Conservatorilor din PE, criticată de oamenii lui Viktor Orban: FIDESZ nu poate sta alături de „un astfel de partid”
Liderul parlamentarilor Fidesz, Máté Kocsis, a criticat includerea AUR în Grupul Conservatorilor și Reformiștilor (ECR) din Parlamentul European, condus de Georgia Meloni, susținând că...