Final plin de suspans în meciul dintre Botoșani și Rapid: un gol marcat în prelungiri de giuleșteni a fost anulat de VAR

Sambata, 02 Decembrie 2023, ora 19:09
2810 citiri
Rapid s-a pierdut în ceața de la Botoșani

După înfrângerea cu U Cluj, Rapid a făcut un nou pas greșit în campionat. Giuleștenii au marcat în prelungiri prin Kevin Soni, dar VAR-ul le-a anulat golul.

Formaţia FC Rapid a remizat, sâmbătă, în deplasare, scor 0-0, cu echipa FC Rapid, într-un meci din etapa a 18-a a Superligii.

Rapidistul Soni a înscris în minutul 90, dar golul a fost anulat de VAR pentru henț. Botoșaniul a avut apoi două ratări, însă nu a reușit să marcheze.

"Trebuie să vorbim între noi și să ne trezim. Nu cred că am făcut un joc foarte strălucit, au avut și ei ocazii", a declarat Horațiu Moldovan după meci.

FC Botoşani: Ducan – Mutombo, Dican, J. Pius – R. Benzar, F. Adams (Casap ’71), E. David (Dragomir ’71), Florescu, Ţigănaşu – N’Goma (Pinson ’55), Drole (Ilicic ’55). Antrenor: Andrei Patache

Rapid: Moldovan – Onea, Săpunaru, P. Iacob, Braun – El Sawy (Pănoiu ’58), Albu (Oaidă ’65), Kait – Bamgboye (Papeau ‘58, B. Valle (Cîrjan ’73), A. Ioniţă (Soni ’58). Antrenor: Cristiano Bergodi

Cartonaşe galbene: Pius ’30, Drole ’37, Patache ’67 / B. Valle ‘67

Arbitri: Andrei Moroiţă – Ovidiu Artene, Ionel Valentin Dumitru – Vlad Baban

Arbitri VAR: Sorin Costreie, Bogdan Dumitrache

Observatori: Teodora Albon, Cătălin Popa

Quarterly Report - evenimentul #1 pentru companii la BVB

Rapid continuă lupta cu FCSB. Cum s-a terminat meciul din Giulești cu UTA
Echipa Rapid Bucureşti a învins miercuri seara, pe teren propriu, scor 4-1, formaţia UTA Arad, în etapa a 28-a din Superligă. Rapid a început furtunos meciul de pe Giuleşti. Albion...
Surpriză în prima semifinală din Cupa Spaniei. Cu cine ar putea juca în finală echipa lui Horațiu Moldovan
Echipa spaniolă Mallorca a învins marţi, în deplasare, scor 5-4 la lovituri de departajare, formaţia Real Sociedad, şi s-a calificat în finala competiţiei. În prima manşă scorul a fost...