S-a terminat meciul de baraj dintre Mioveni și Botoșani! Ce echipă a dat lovitura

Vineri, 24 Mai 2024, ora 22:01
3952 citiri
Botoșani a învins cu 1-0 FOTO We Love Sport

Echipa FC Botoşani a învins vineri, în deplasare, scor 1-0, formaţia CS Mioveni, în barajul pentru promovarea/menţinerea în Superligă. Moldovenii vor juca şi la anul în prima ligă.

După o primă repriză modestă, antrenorul oaspeţilor, Bogdan Andone, l-a aruncat în luptă şi pe Sebastian Mailat, jucător abia revenit după o accidentare gravă. Iar Mailat a deschis scorul în minutul 75: pasă excelentă Eduard Florescu, preluare perfectă a lui Mailat, care a pătruns şi a plasat balonul pe lângă Flavius Croitoru. A fost unicul gol al meciului de la Mioveni, iar FC Botoşani, învingătoare şi în meciul tur, cu 1-0, va rămâne în Superligă şi anul viitor.

CS MIOVENI: Fl. Croitoru - Traşcu, C. Ignat (Massaro 60), R. Garutti, Burnea, Şerbănică - A. Panait (Gutea 46), D. Toma (M. Costea 76), Cărăruş - Al. Stan, Blănaru. ANTRENOR: Constantin Schumacher

FC BOTOŞANI: Kukic – Ch. Petro, Miron, Celea, Ţigănaşu (Şeroni 87) – Aldair Caputo (I. Filip 87), G. David (Mitrov 56), Dican - Ed. Florescu, Ofosu (Mailat 56), L. Fulop (E. Lopez 74). ANTRENOR: Bogdan Andone

Cartonaşe galbene: Traşcu 70, Cărăruş 79

Arbitri: Sebastian Colţescu - Andrei Constantinescu, Laszlo Bucsi

Arbitri VAR: Sorin Costreie - Iuliana Demetrescu

USR alege timp de două zile noul președinte al partidului. Cine sunt cei 6 candidați validați
USR a anunțat când va avea loc primul tur al alegerilor interne pentru președinția partidului: luni, 24 iunie, și marți, 25 iunie. Dacă este necesar, va fi organizat și un al doilea tur....
Alegerile locale vor fi reluate: Localitățile în care cetățenii vor merge din nou la vot
Alegerile locale vor fi reluate în două comune din județele Mureș și Alba, după ce candidații din data de 9 iunie au înregistrat număr egal de voturi. Astfel, comunele în care se va relua...
#fc botosani, #CS Mioveni, #baraj, #Bogdan Andone, #Constantin Schumacher , #stiri fotbal