Amical: FC Brasov - Conventry City (3 - 1)

Miercuri, 16 Iulie 2008, ora 22:38
1165 citiri

Formatia FC Brasov a reusit sa-i invinga usor pe englezii de la Conventry City in cadrul ultimului amical din cel de-al doilea turneu de pregatire din Elvetia, scor final 3-1.

Golurile "stegarilor" au fost inscrise de Catalin Munteanu (2), Zaharia (55) si Hadnagy (57), golul egalizator fiind inscris de formatia din liga secunda engleza in minutul 40.

Razvan Lucescu a trimis in teren urmatorul 11 pentru prima repriza: Stelea - Rui Duarte, Abrudan, Bogdan Niculae, Ezequias - Fabinho, Maldarasanu, Paulo Adriano, Catalin Munteanu - Zaharia, Sburlea.

In repriza secunda au evoluat: Nae - Rui Duarte, Oros, Nae Constantin, Ezequias - Roman, Maldarasanu, Ilyes, Catalin Munteanu - Zaharia, Hadnagy.

Acesta a fost cel de-al patrulea amical din cantonamentul de la Saillon, unde formatia de sub Tampa a inregistrat trei victorii si o infrangere.

"Stegarii" sunt asteptati in tara vineri, acestia ramanand in Brasov pana la startul noului sezon al campionatului.

Schiorii pot folosi în această iarnă, în Elveţia, teleschiuri - fără certificat sanitar -, cu condiţia să poarte o mască de protecţie, la fel ca în mijloacele de transport publice, a...
Petrolul domină Liga 2! A făcut scor pe terenul unei foste echipe din primul eșalon
Petrolul a învins clar la Brașov și continuă seria rezultatelor pozitive. Echipa lui Nae Constantin a trecut cu 4-0 de formația de sub Tâmpa, prin golurile marcate de Jarovici (2),...