Brasovul a pierdut amicalul cu Wisla Cracovia

Joi, 29 Ianuarie 2009, ora 18:36
664 citiri

Formatia FC Brasov a fost invinsa joi de gruparea poloneza Wisla Cracovia cu scorul de 1-0, intr-un meci amical disputat la Valencia, in cadrul cantonamentului pe care ardelenii il sustin in Spania.

Singurul gol al meciului a fost marcat in minutul 45. Brasovenii au avut sansa de a egala in minutul 84, dar mingea trimisa cu capul de Bogdan Niculae a fost respinsa de pe linia portii, informeaza NewsIn.

La acest amical au asistat si patronul echipei, Ioan Neculaie, precum si presedintele executiv Dinu Gheorghe.

FC Brasov a inregistrat in turneul de la Valencia urmatoarele rezultate: FC Brasov-FC Zurich 2-1, FC Brasov-Levante 1-0, FC Brasov -Wisla Cracovia 0-1.

Brasovenii vor juca ultimul amical din Spania, sambata, de la ora 12:30, cu echipa antrenata de Mircea Lucescu, Sahtior Donetk. Revenirea in tara este programata pe 1 februarie.

După ce în ultimii doi ani președintele Klaus Iohannis a lansat atacuri din ce în ce mai acide la adresa PSD, iar anul trecut spunea despre partidul condus de Marcel Ciolacu că este...
Reglare de conturi la vârful PSD Iași. Președintele organizației îl acuză pe fostul secretar general că l-a agresat
Reglări de conturi la vârful PSD Iași. Preşedintele Maricel Popa îl acuză pe Vasile Cîtea că l-ar fi strâns de gât, obţinând schimbarea acestuia din funcţia de secretar general al...