FC Brasov a invins FC Thun intr-un amical

Vineri, 27 Iunie 2008, ora 11:40
1052 citiri

Trupa lui Razvan Lucescu a invins cu scorul de 1-0 formatia FC Thun, in cadrul celui de-al treilea amical jucat in cantonamentul din Elvetia.

Singurul gol al partidei a fost marcat de ex-rapidistul Marius Maldarasanu, in minutul 44.

Lucescu Jr a trimis in teren urmatorul "11" in prima repriza: E. Nae - Rui Duarte, Nicolae Constantin, B. Nicolae, Senin - Roman, Ilyes, Maldarasanu, Fabinho - S. Sburlea, Hadnagy.

In repriza a doua au jucat: Kajcsa - I. Voicu, Abrudan, Oros, Cristi Ionescu - M. Cristescu, Paulo Adriano, Mateiu, Catalin Munteanu - D. Zaharia, Dedu.

In celelalte doua amicale din cadrul turneului de pregatire din Elvetia, FC Brasov a invins Grasshoppers Zurich cu 3-1 si a pierdut cu FC Aarau, scor 1-0.

FC Barcelona a învins, scor 1-0, pe Dinamo Kiev în etapa a 3-a din grupele Ligii Campionilor. Echipa românului are un singur punct, într-o grupă din care mai fac parte Bayern Munchen și...