FC Brasov, victorie din nou intr-un amical

Miercuri, 02 Iulie 2008, ora 21:55
822 citiri

Formatia de la poalele Tampei a castigat si ultimul meci amical din cadrul stagiului de pregatire din Elvetia, jucat in compania echipei Yeverdon, din liga secunda elvetiana.

Trupa lui Razvan Lucescu i-a invins pe elvetieni cu scorul de 2-1 (1-1) prin golurile marcate de Bogdan Nicolae, in minutul 3, si Ilyes, in minutul 55, in timp ce golul adversarilor a fost inscris in minutul 5.

Lucescu a inceput partida cu jucatorii: Nae - Rui Duarte, Abrudan, Bogdan Nicolae, Cristi Ionescu - Cristescu, Maldarasanu, Paolo Adriano, Catalin Munteanu - Hadnagy, Zaharia.

In repriza secunda, Lucescu i-a introdus pe: Kajcsa - Voicu, Nae Constantin,Oros, Senin - Fabinho, Maldarasanu (78 Mateiu), Ilyes, Catalin Munteanu - Dedu, Zaharia (65 Baltoi).

Echipa FC Brasov va reveni in tara in cursul zilei de joi, unde se vor pregati pana pe 8 iulie, cand este programat cel de-al doilea cantonament al verii.

O capsulă în formă de sicriu, care permite ocupanților să se sinucidă, a fost legalizată în Elveția, potrivit creatorilor săi. Aparatul Sarco poate fi acționat din interior –...
Un director din Elveția a deturnat peste un milion de franci din seiful companiei pentru amanta româncă: „Am cedat la solicitările ei"
Timp de zece ani, între 2008 și 2018, fostul director al societății Gestione Stalvedro a deturnat bani în valoare totală de peste un milion de franci din seiful în care erau depuse...