FC Brasov, victorie din nou intr-un amical

Miercuri, 02 Iulie 2008, ora 21:55
822 citiri

Formatia de la poalele Tampei a castigat si ultimul meci amical din cadrul stagiului de pregatire din Elvetia, jucat in compania echipei Yeverdon, din liga secunda elvetiana.

Trupa lui Razvan Lucescu i-a invins pe elvetieni cu scorul de 2-1 (1-1) prin golurile marcate de Bogdan Nicolae, in minutul 3, si Ilyes, in minutul 55, in timp ce golul adversarilor a fost inscris in minutul 5.

Lucescu a inceput partida cu jucatorii: Nae - Rui Duarte, Abrudan, Bogdan Nicolae, Cristi Ionescu - Cristescu, Maldarasanu, Paolo Adriano, Catalin Munteanu - Hadnagy, Zaharia.

In repriza secunda, Lucescu i-a introdus pe: Kajcsa - Voicu, Nae Constantin,Oros, Senin - Fabinho, Maldarasanu (78 Mateiu), Ilyes, Catalin Munteanu - Dedu, Zaharia (65 Baltoi).

Echipa FC Brasov va reveni in tara in cursul zilei de joi, unde se vor pregati pana pe 8 iulie, cand este programat cel de-al doilea cantonament al verii.

Schiorii pot folosi în această iarnă, în Elveţia, teleschiuri - fără certificat sanitar -, cu condiţia să poarte o mască de protecţie, la fel ca în mijloacele de transport publice, a...
Cum a ajuns președintele Klaus Iohannis de la discursul obsesiv anti-PSD la a arunca PNL în brațele social-democraților
După ce în ultimii doi ani președintele Klaus Iohannis a lansat atacuri din ce în ce mai acide la adresa PSD, iar anul trecut spunea despre partidul condus de Marcel Ciolacu că este...