Brasovul spera la Europa League

Duminica, 12 Aprilie 2009, ora 22:24
940 citiri

FC Brasov ramane in cursa pentru ocuparea unui loc care permite participarea in cupele europene, dupa victoria, scor 4-0, cu Gloria Buzau.

Brasovenii nu se puteau impiedica de lanterna rosie din Liga I si deschiderea scorului din minutul 23 a fost una fireasca. Romeo Surdu a profitat de o faza incalcita si l-a invins pe Zimmermann.

In minutul 34, Tavares Eqequis a facut 2-0 dupa un sut exploziv de la 25 de metri, iar patru minute mai tarziu Robert Ilyes a spulberat orice speranta in tabara buzoienilor printr-un nou gol.

In minutul 70 Mansour a ratat un penalty obtinut tot de el, iar Robert Ilyes si-a trecut in palmares "dubla" in minutul 82, din centrarea lui Ezequias.

Cu aceasta victorie, FC Brasov a urcat pe locul 8 in Liga I, cu 38 de puncte, la fel ca si Steaua, in timp ce Gloria Buzau ramane pe ultimul loc.

Primii pași în reforma pensiilor. Ministrul Muncii: „Vârsta de pensionare nu va fi modificată. Stagiul complet de cotizare nu va fi majorat”
Ministerul Muncii a trabsmis miercuri, 27 octombrie, că a lansat caietele de sarcini pentru obţinerea de expertiză profesională necesară celor două reforme asumate prin PNRR, respectiv pensii...
Dan Barna ironizează strategia de negocieri a PNL-ului. „Asistăm la convulsii creative pentru soluții iraționale în ce privește guvernarea”
Vicepreşedintele USR Dan Barna a declarat miercuri, 27 octombrie, că partidul din care face parte nu a primit nicio invitaţie formală pentru a discuta cu PNL şi UDMR în vederea refacerii...