Egal intre Otelul Galati si FC Brasov

Vineri, 02 Octombrie 2009, ora 17:57
911 citiri

Otelul Galati si FC Brasov au terminat la egalitate, scor 1-1, intalnirea jucata vineri, in cadrul etapei a 9-a a Ligii I.

Primul gol al partidei a fost marcat de oaspeti, in minutul 34. Voicu a fost autorul lui, cu un sut plasat din 10 metri, in urma unei centrari a lui Sburlea.

Gazdele au egalat chiar in startul reprizei secunde (minutul 48), prin Giurgiu, care a inscris cu un sut de la 8 metri, dupa ce, in prima faza, Coman a respins o minge trimisa de Axente.

In urma acestui rezultat, Brasov acumuleaza 16 puncte, in timp ce galatenii ajung la cota 11.

Etapa urmatoare, a 10-a, galatenii se vor deplasa la Bistrita, pentru a juca impotriva Gloriei, iar brasovenii vor evolua, pe teren propriu, cu Dinamo.

Otelul: Kolev - Rapa, Costin, Jelev, Ilie - Neagu (Pena '66), Giurgiu - Viglianti, Paraschiv (Ibeh '46), Salagean (Patras '70) - Axente

Antrenor: Dorinel Munteanu

FC Brasov: Coman - Rui Duarte (Cristescu '78), Abrudan, Nuno Diogo, Ezequias - Voicu, Grigore, Ilyes, Catalin Munteanu - Zaharia, Sburlea (Maldarasanu '70)

Antrenor: Viorel Moldovan

Partida a fost arbitrata la centru de Alexandru Deaconu, ajutat la cele doua linii de Daniel Hulubei si Dragos Iliescu.

De ce Robert Negoiță nu poate fi candidatul coaliției la Primăria Capitalei. „Niciun primar de sector nu are mai multe șanse decât Piedone”
În contextul unei crize generate în alianța PSD-PNL, generată de zvonurile legate de o eventuală retragere a medicului Cătălin Cîrstoiu, primarul de la Sectorul 3, Robert Negoiță, s-a...