FC Brasov obtine un punct la Medias

Vineri, 23 Octombrie 2009, ora 21:50
1650 citiri

Gaz Metan Medias si FC Brasov au incheiat la egalitate, scor 1-1, intr-o partida contand pentru etapa a XI-a a Ligii I.

Oasptetii au marcat primii, in minutul 42, Cristescu inscriind cu un sut magnific din marginea careului, intrerupand seria de patru partide fara gol primit a lui Buchta.

Hoban a restabilit egalitatea in repriza secunda, in minutul 63, marcand cu capul din 8 metri, dupa o faza fixa executata de pe partea dreapta.

Desi au fortat victorie pe final, mediesenii au fost nevoiti in cele din urma sa se multumeasca cu un rezultat de egalitate.

Cu aceasta remiza, Brasovenii au acumulat 17 puncte, pentru a se mentine in prima jumatate a clsamentului, in timp ce Gaz Metan a adunat 15 puncte in cele 11 partide disputate.

Cine câștigă din separarea candidaților PSD-PNL la Capitală: ”Se vor faulta unul pe altul”. Scenarii noi pentru prezidențiale
Sociologul Alfred Bulai, șeful departamentului de Sociologie din cadrul SNSPA, a fost invitatul rubricii „Cu fața la alegători”. Acesta a vorbit despre cele mai importante subiecte de pe...
Ungaria dă asigurări că susține aderarea deplină a României la Schengen. Măsurile decise în urma vizitei lui Cătălin Predoiu la Budapesta VIDEO
Ungaria va continua să susţină accederea României în spaţiul Schengen cu frontierele terestre în acest an, a transmis ministrul Afacerilor Interne, Cătălin Predoiu, în urma unei...