Liga 1: FC Brasov trece la limita de Sportul

Luni, 15 August 2011, ora 23:20
1082 citiri

FC Brasov a obtinut a doua victorie din acest ezon, scor 1-0, pe teren propriu cu Sportul Studentesc.

La primul meci cu Jose Murcia pe banca, brasovenii au dominat teritorial prima parte, insa nu au reusit sa isi creeze sanse importante de gol la poarta "studentilor".

Brasovenii au revenit mult mai montati de la cabine si au fortat deschiderea scorului, care s-a produs in minutul 57.

Pe o actiune rapida de atac, mingea a ajuns in banda stanga la Chipciu in minutul 57, acesta a patruns in careu si a sutat fara mila la coltul lung pentru un 1-0 meritat.

Formatia de sub Tampa a mai avut o sansa sa puncteze in minutul 71, insa de aceasta data bara s-a opus, Ionescu trimitand din lovitura libera de la 25 de metri.

"Studentii" au avut primele sarje ofensive abia pe final, dar defensiva brasovenilor a rezistat cu brio.

Grindeanu, avertisment pentru Piedone: ”Votanţii de stânga, într-o proporţie covârşitoare, merg către candidatul nostru”
Prim-vicepreşedintele PSD, Sorin Grindeanu, a declarat, miercuri, 24 aprilie, că soluţia pe care PSD a adoptat-o, de a candida Gabriela Firea, le dă o anumită siguranţă că votanţii de...
Răspunsul lui Piedone pentru Ciolacu: ”Mă duc în prăpastie”. Primarul Sectorului 5 acuză un blat la București
Cristian Popescu Piedone a exclus o retragere din cursa pentru Primăria Capitalei, după o solicitare făcută în acest sens de președintele PSD. Marcel Ciolacu i-a sugerat lui Piedone să își...