Liga 1: Gloria si FC Brasov au remizat in "thrillerul de la Bistrita"

Vineri, 16 Noiembrie 2012, ora 23:35
2008 citiri

Gloria Bistrita si FC Brasov au terminat la egalitate, scor 1-1, un meci al carui deznodamant a stat sub semnul intrebarii pana in al saselea minut de prelungiri.

Cu un nou antrenor, dupa plecarea lui Sorin Cartu, brasovenii au inceput foarte bine meciul de la Bistrita. Au dominat, au controlat jocul, si-au creat ocazii de gol. Cea mai mare oportunitate la poarta lui Dolha a venit in minutul 35, atunci cand lobul frumos trimis de Paun a intalnit bara portii gazdelor.

Repriza secunda a debutat tot in nota de dominare a oaspetilor, Viveiros fiind aproape de gol. Totusi, bistritenii au reusit sa reintre in joc, Curtuius fiind cel care a dat trezirea.

Primul gol a fost inscris totusi de oaspeti, Machado trimitand in plasa balonul centrat de Paun. Avantajul de pe tabela nu a durat decat doua minute, asta pentru ca acelasi Curtuius a restabilit egalitatea dintr-un penalti obtinut de Ionescu.

In minutul 72, si brasovenii au o lovitura de la 11 metri, numai ca Munteanu executa slab si ii permite lui Dolha sa se remarce cu o parada.

Pana la final Velayos si Batin au amenintat poarta lui "Ema" Dolha iar Zahiri, Reano si Curtuius pe cea a lui Taborda. Portarul Brasovului a fost eliminat in al saselea minut de prelungire, insa scorul a ramas egal, 1-1.

Echipele:

GLORIA: Dolha - Peteleu, Tudose, Kanon, Reano - Feher, Romario - Predescu, Anton, Braganca - Curtuius.

Rezerve: Bota - Tarca, Layo, Zahiri, Ayza, Ionescu, Enescu.

Antrenor: Nicolae Manea

FC BRASOV: Taborda - Velayos, Machado, Munteanu, Cr.Ionescu - Viveiros, Mateiu, Madeira, Popa - Paun, Batin.

Rezerve: D. Mutu - Moraru, Potecu, Brata, David, Tames, Hadnagy.

Antrenor: Adrian Szabo

Arbitru: Alexandru Tudor (Bucuresti)

PNL ar putea avea propriul candidat în cursa pentru Primăria Capitalei. Cum s-a ajuns la această concluzie
Eventualitatea retragerii lui Cătălin Cîrstoiu din cursa pentru Primăria Bucureşti ar complica lucrurile pentru cei din Alianța PSD-PNL. Nicolae Ciucă, preşedintele PNL, a afirmat, joi...
Primar bătăuș, susținut în continuare de PNL după ce a fost filmat cum agresa un cetățean. ”A fost sub imperiul unei mari emoții” VIDEO
Cazul primarului din comuna Spermezeu, cercetat penal după ce a agresat fizic un cetăţean, în luna februarie, va fi discutat în forurile de conducere ale PNL Bistriţa-Năsăud, a declarat...
#Gloria Bistrita FC Brasov rezultat, #Gloria Bistrita FC Brasov Liga 1, #rezultate Liga 1 , #Liga I