Liga 1: Victoria spectaculoasa pentru FC Brasov

Sambata, 01 Septembrie 2012, ora 20:55
2048 citiri

FC Brasov a castigat spectaculos meciul cu Gaz Metan Medias, scor 3-1, in etapa a 7-a a Ligii 1.

Oaspetii au deschis scorul la Brasov in minutul 47, printr-un penalty transformat de Astafei, insa trupa lui Ionut Badea nu a cedat.

In doar cinci minute (50 si 55), brasovenii au reusit sa treaca in avantaj, marcand de doua ori prin Iulian Popa.

Pana la finalul meciului, brasovenii si-au mai creat numeroase ocazii, dar nu au reusit sa mai marcheze decat o data, in minutul 90, prin Batin, cu un sut din marginea careului.

Dupa acest meci, FC Brasov urca pe locul 8, cu 9 puncte, la egalitate cu Gaz Metan Medias.

C.M.

Răspunsul lui Piedone pentru Ciolacu: ”Mă duc, pe cuvântul meu, în prăpastie”. Primarul Sectorului 5 acuză un blat la București
Cristian Popescu Piedone a exclus o retragere din cursa pentru Primăria Capitalei, după o solicitare făcută în acest sens de președintele PSD. Marcel Ciolacu i-a sugerat lui Piedone să își...
Gabriela Firea, acuzată că joacă ”la două capete”. Candidat AUR: ”Nu se decide dacă îşi doreşte să fie primar sau europarlamentar”
Mihai Enache, candidatul AUR la Primăria Capitalei, îi cere Gabrielei Firea să oprească jocul politic "la două capete" şi să se retragă de pe lista PSD - PNL pentru alegerile...