Business Focus: Antreprenoriatul: Profesie vs Vocație

Liga I: FC Brasov a invins Universitatea Cluj

Duminica, 01 August 2010, ora 20:54
1043 citiri

FC Brasov s-a impus, pe teren propriu, in fata Universitatii Cluj, scor 3-1, intr-o partida contand pentru cea de-a doua etapa a Ligii I.

Gazdele au deschis scorul in minutul 29, Ilyes inscriind in poarta goala la o iesire eronata a portarului Bosneag. Clujenii au restabilit egalitatea prin Claudiu Niculescu, care a marcat din lovitura libera in ultimul minut al primei reprize.

Cristi Ionescu i-a repus in avantaj pe brasoveni la un sfert de ora de la reluare, cand centrarea sa de pe partea stanga a poposit in poarta lui Bosneag.

Gazdele au transat partida cu 19 minute inainte de final, Chipciu inscriind cu un sut plasat din dreapta careului.

Astfel, FC Brasov acumuleaza 6 puncte din tot atatea posibile, in timp ce Universitatea Cluj ramane in asteptarea primelor puncte in acest sezon.

FC Brasov: 32. Minca - 20. Voicu, 15. Oros, 21. Rusu, 12. C. Ionescu - 7. Chipciu, 10. Ilyes, 18. Cristescu, 26. Williams - 9. Hadnagy, 23. V. Badea;

"U" Cluj: 33. Bosneag - 25. D. Munteanu, 13. Izvoranu, 2. Buhus, 20. Belosevic, 24. Balde, 22. Bostina, 16. Delgado, 10. Acosta, 9. Niculescu.

Meciul U Cluj - Poli Iași a aprins și mai mult lupta pentru evitarea retrogradării. Clasamentul cu trei etape înainte de final
Formaţia Universitatea Cluj a învins, miercuri, pe teren propriu, cu scorul de 1-0, echipa Poli Iaşi, într-un meci din etapa a şasea a play-out-ului Superligii. Golul a fost marcat de D....
Ce n-a văzut CTP în 34 de ani de alegeri libere: ”Doar Ceaușescu îl poate egala pe Ciociu. Ca pe o turmă de mancurți...”
Retragerea lui Cătălin Cîrstoiu din cursa pentru Primăria Capitalei a fost comentată acid de jurnalistul Cristian Tudor Popescu, care i-a criticat dur pe președinții PSD și PNL, Marcel...