Otopeniul castiga, FC Brasov pierde in Liga a II-a

Duminica, 04 Mai 2008, ora 16:06
1756 citiri

Ultimele doua meciuri din runda a 29-a a Ligii secunde la fotbal au adus doua rezultate interesante pentru ritmul seriei B1. CS Otopeni a reusit sa se impuna la limita cu 1-0 in deplasarea de la Progresul Bucuresti, in timp ce FC Brasov a pierdut meciul de la Tulcea, cu 2-1.

CS Otopeni s-a impus prin golul reusit de Pana in minutul 53 si s-a distantat pe pozitia a doua a clasamentului la 8 puncte de ocupanta locului 3, Petrolul Ploiesti. Otopeniul este foarte aproape de promovare.

Deja in Liga I, FC Brasov a pierdut meciul cu Delta Tulcea cu 2-1, la capatul unui meci foarte disputat. Ilies a deschis scorul pentru brasoveni din penalti in minutul 4, gazdele reusind sa inscrie doua goluri prin Lucan (57') si Coconasu (88' din penalty), pentru cele trei puncte ale victoriei.

FC Brasov ramane pe primul loc al clasamentului cu 70 de puncte, in timp ce Delta Tulcea se afla pe 10 cu 40 de puncte.

Vizita președintele României, Klaus Iohannis, în Coreea de Sud. Vor fi semnate colaborări pe apărare și energie nucleară
Preşedintele Klaus Iohannis va efectua, săptămâna viitoare, de luni până miercuri, o vizită oficială în Republica Coreea, la invitaţia omologului său, Yoon Suk Yeol, informează...
PNL și PSD așteaptă "clarificări" de la Cătălin Cîrstoiu, "în această săptămână". Când va fi anunțată decizia în privința candidatului la Primăria Capitalei
Preşedintele PNL, Nicolae Ciucă, a afirmat, joi seară, că, în acest moment, Cătălin Cîrstoiu este candidatul alianţei PSD-PNL, dar acesta trebuie să clarifice public toate aspectele care...