FC Brasov invinge UTA in marele derbi al zilei din Liga II

Duminica, 19 Martie 2017, ora 13:14
3013 citiri

Liga II si-a disputat duminica un meci important din runda curenta, cea cu numarul 23 din sezonul competitional 2016/2017, intre FC Brasov si UTA Arad, altadata un meci intre doua grupari de renume din prima liga.

Brasov a castigat in deplasarea foarte dificila de la Arad, scor 2-1, dupa goluri marcate de Chitosca in minutul 9 si Stefan Grigorie in minutul 76, respectiv Chindris pentru UTA, minutul 89.

Sa spunem ca jucatorul celor de la Brasov, Chitosca, este unul imprumutat de Steaua in Ardeal.

Dupa aceasta victorie a brasovenilor, lucrurile se complica in Liga 2, avand in vedere ca acum si UTA si FC Brasov au 45 de puncte, ocupand locurile 2 si 3. Pe 4 este Sepsi Sfantu Gheorghe cu 44 de puncte, iar lidera e detasata Juventus Colentina, cu 54 de lungimi.

Ramane insa de vazut daca brasovenii vor mai incheia acest sezon competitional, avand in vedere serioasele probleme financiare de la club.

O fi bimilenară istoria ceaușistă a poporului român, dar istoria documentată a guvernelor României nu este mai veche de 159 de ani. În tot acest timp, Principatele Unite, apoi Regatul...
Gabriela Firea, despre proiectul PSD privind plafonarea prețurilor la energie și gaze: „Noile facturi dublate ar însemna un cost suplimentar de minim 1200 de euro pe an”
Gabriela Firea a anunțat luni, 18 octombrie, că proiectul PSD privind plafonarea prețurilor la energie și gaze va ajunge astăzi în Senat. Astfel, potrivit proiectului social democraților,...