Lille reuseste surpriza cu FC Liverpool

Joi, 11 Martie 2010, ora 22:31
1406 citiri

Fosta adversara a Unirii Urziceni din Europa League, FC Liverpool, a pierdut in prima mansa a optimilor in fata francezilor de la Lille, scor 0-1.

Desi au avut o prestatie mult mai buna in prima repriza, elevii lui Rafael Benitez nu au reusit sa marcheze, cele doua formatii intrand la cabine la egalitate, scor 0-0.

Gazdele au inceput repriza secunda cu mai mult curaj, trecand de mai multe ori pe langa deschiderea scorului. Lovitura decisiva a fost data de Hazard, care a inscris in minutul 84 pentru a aduce victoria celor de la Lille.

In ciuda ocaziilor din finalul partidei, englezii s-au vazut invinsi in Franta si vor incerca sa rastoarne situatia la general in meciul retur, de pe Anfield Road.

C.F.

PSD, nou atac la PNL: ”Suntem la guvernare pentru că nu ne doream ca nivelul de trai al românilor să se prăbușească”
Senatorul PSD Florian Bodog a declarat luni, 29 noiembrie, că social-democrații au decis să facă parte din actuala coaliție pentru că ”românii merită un tratament mai bun.” Fostul...
PSD anunță modificări la legea Certificatului de vaccinare: ”De doi ani, o parte a populației a fost forțată să accepte unele măsuri”
Proiectul de lege privind introducerea Certificatului de vaccinare ar putea fi schimbat astfel încât să fie un parteneriat, nu o măsură de coerciție împotriva românilor, a anunțat luni, 29...