Liverpool viseaza la titlu in Premier League - ce au facut Arsenal si campioana Leicester City

Sambata, 22 Octombrie 2016, ora 21:32
3228 citiri

FC Liverpool a invins pe teren propriu, sambata seara, pe West Bromwich Albion, scor 2-1, egaland astfel pe Arsenal Londra in fruntea Premier League.

Sadio Mane a deschis scorul in minutul 21, iar Coutinho a facut 2-0 un sfert de ora mai tarziu. Gareth McAuley a redus din diferenta in minutul 82, insa oaspetii nu au mai avut forta sa egaleze.

Elevii lui Jurgen Klopp ajung astfel la 5 victorii si un egal - etapa trecuta cu Manchester United - in ultimele 6 meciuri din Premier League.

Arsenal Londra a terminat la egalitate, scor 0-0, cu modesta Middlesbrough, echipa aflata in zoan retrogradarii. A fost primul meci dupa 6 victorii consecutive pentru elevii lui Arsene Wenger.

Campioana Leicester City a reusit prima victorie dupa doar un punct in ultimele trei etape, invingand pe Crystal Palace cu 3-1. Musa, Okazaki si Fuchs au inscris pentru elevii lui Claudio Ranieri, iar Cabaye pentru oaspeti.

In clasament, Arsenal si Liverpool au cate 20 de puncte, londonezii avand insa un gol avans. Pe locurile 3 si 4 sunt Manchester City (un meci mai putin) si Tottenham Hotspur, cu cate 19 puncte.

Duminica are loc derbiul celor mai bune echipe din era Premier League, Chelsea Londra - Manchester United, Jose Mourinho revenind astfel pe Stamford Bridge din postura de adversar.

Din ce destinații vin primele avioane în România imediat după intrarea în „Air Schengen”. Pasagerii nu vor mai face controalele la frontieră
Primele zboruri din spaţiul Schengen care vor ateriza duminică pe aeroportul Henri Coandă vor fi cele care vin de la Paris, Viena, Hamburg, Roma, Zurich, Munchen, Amsterdam şi Geneva,...
Ciolacu anunță plafonări ”oriunde există speculă”. Energie și gaze, RCA și dobânzi, deja pe listă
Schema de plafonare și compensare la gaze și energie electrică se prelungește încă un an, urmând ca din aprilie 2025 să se revină treptat, timp de un an, la piața liberă, potrivit unei...
#Liverpool lider Premier League, #Liverpool victorie Premier League, #Liverpool titlu Anglia , #Premier League