Manchester City si Manchester United, victorii in Premier League. Ce a facut Liverpool

Luni, 02 Ianuarie 2017, ora 21:07
4363 citiri

Manchester City si Manchester United au castigat meciurile disputate luni in etapa a 20-a din Premier League, in timp ce Liverpool nu a reusit decat un rezultat de egalitate.

City s-a chinuit pe teren propriu cu nou-promovata Burnley, scor 2-1. Trupa lui Josep Guardiola a ramas in 10 oameni inca din prima repriza, cand Fernandinho a fost eliminat. Clichy si Aguero au inscris in repriza a doua, iar oaspetii au redus din diferenta in minutul 70.

Manchester United a invins in deplasare, scor 2-0, pe West Ham. Golurile formatiei lui Jose Mourinho au fost inscrise tot in repriza a doua, de Juan Mata si Zlatan Ibrahimovici.

FC Liverpool a reusit doar un rezultat de egalitate, scor 2-2, pe terenul lui Sunderland, echipa aflata la retrogradare. Sturridge a deschis scorul, dar gazdele au egalat din penalti prin Defoe. La pauza a fost 1-1, dar Liverpool a preluat din nou conducerea in repriza a doua, prin Mane, iar Defoe a egalat a doua oara, tot din penalti, in minutul 84.

Tot in aceasta etapa, campioana Leicester City a facut 0-0 pe terenul lui Middlesbrough, iar Everton a invins cu 3-0 acasa pe Southampton, formatia lui Florin Gardos.

Marti, Arsenal va juca la Bournemouth, iar miercuri are loc derbiul Tottenham Hotspur - Chelsea Londra, care poate ajunge astfel la un record de 14 victorii consecutive.

In clasament, Chelsea conduce, cu 49 de puncte, urmata de Liverpool, 44, City, 42, Arsenal, 40, si Tottenham si United, cu cate 39.

Cine câștigă din separarea candidaților PSD-PNL la Capitală: ”Se vor faulta unul pe altul”. Scenarii noi pentru prezidențiale
Sociologul Alfred Bulai, șeful departamentului de Sociologie din cadrul SNSPA, a fost invitatul rubricii „Cu fața la alegători”. Acesta a vorbit despre cele mai importante subiecte de pe...
Ungaria dă asigurări că susține aderarea deplină a României la Schengen. Măsurile decise în urma vizitei lui Cătălin Predoiu la Budapesta VIDEO
Ungaria va continua să susţină accederea României în spaţiul Schengen cu frontierele terestre în acest an, a transmis ministrul Afacerilor Interne, Cătălin Predoiu, în urma unei...
#Manchester City victorie Burnley, #Manchester United victorie West Ham, #Liverpool egal Sunderland, #rezultate Premier League , #Premier League