Liverpool a castigat ultimul meci din 2011

Sambata, 31 Decembrie 2011, ora 10:50
1424 citiri

FC Liverpool a incheiat anul 2011 cu o victorie, "cormoranii" trecand, pe teren propriu, de Newcastle, scor 3-1.

Oaspetii au deschis scorul in minutul 25, atunci cand balonul trimis cu capul de Yohan Cabaye a fost deviat in propria poarta de Agger.

Doar 5 minute a avut Newcastle avantaj pe tabela, fostul jucator al "cotofenelor", Craig Bellamy, egaland destul de repede.

Scorul a ramas egal pana in partea secunda, cand capitanul lui Liverpool, Steven Gerrard, revenit pe gazon dupa o lunga pauza cauzata de o accidentare, si-a impusionat coechipierii.

Acelasi Bellamy a facut 2-1 in minutul 67 pentru ca "Stevie G" a inchida tabela cu un gol marcat in minutul 78.

Celelalte meciuri ale etapei cu numarul 19 din Premier League se vor disputa sambata, 31 decembrie 2011, si duminica, 1 ianuarie 2012.

PSD și UDMR au reînviat în ultima săptămână discuția privind modificarea Constituției, mai exact pe subiectul alegerii președintelui, fiind în favoarea modelului de republică...
MAE atenționează Ungaria după ce noul președinte și-a asumat dreptul de reprezentant al tuturor maghiarilor: ”Astfel de declaraţii nu corespund standardelor europene”
Ministerul Afacerilor Externe a reacționat vineri seară, 20 mai, după o postare a preşedintelui Ungariei, Katalin Novak, în care a transmis că prioritatea sa este să îi reprezinte pe toţi...