FC Porto, calificare miraculoasa in sferturile Champions League in fata lui Juventus. Portughezii au jucat in inferioritate numerica o repriza

Miercuri, 10 Martie 2021, ora 00:46
5778 citiri

Juventus a ratat calificarea in sferturile de finala ale Ligii Campionilor, desi a invins, marti, pe teren propriu, cu scorul de 3-2 (0-1, 2-1), dupa prelungiri, pe FC Porto, in mansa retur a optimilor de finala ale Ligii Campionilor.

Echipa portugheza a castigat partida tur, cu 2-1, obtinand calificarea datorita golurilor mai multe marcate in deplasare.

Rezultatele primelor meciuri din mansa a doua a optimilor de finala ale Ligii Campionilor, care au avut loc marti, sunt urmatoarele:

Juventus Torino - FC Porto, 3-2 (0-1, 2-1)

Au marcat: Chiesa '49, '63, Rabiot '117 / Oliveira '19 (p), '115.

- Taremi (Porto) a fost eliminat, in minutul 54.

- La gazde, fundasul Radu Dragusin a fost rezerva neutilizata.

- In tur, Porto s-a impus cu 2-1, pe teren propriu.

Borussia Dortmund - FC Sevilla, 2-2 (1-0).

Au marcat: Haaland '35, '54 (p) / En Nesyri '69, '90+6.

- In tur, Dortmund s-a impus in Spania, cu 3-2.

Celelalte sase meciuri din returul optimilor se vor desfasura dupa urmatorul program:

viewscnt

Misiune indeplinita. Norvegianul Haaland a calificat-o pe Dortmund in sferturile de finala din Champions League

FOTO INCENDIAR Ea e vedeta tv care i-a sucit mintile lui Magaye Gueye, dinamovistul prins dopat

PNL ar putea avea propriul candidat în cursa pentru Primăria Capitalei. Cum s-a ajuns la această concluzie
Eventualitatea retragerii lui Cătălin Cîrstoiu din cursa pentru Primăria Bucureşti ar complica lucrurile pentru cei din Alianța PSD-PNL. Nicolae Ciucă, preşedintele PNL, a afirmat, joi...
Primar bătăuș, susținut în continuare de PNL după ce a fost filmat cum agresa un cetățean. ”A fost sub imperiul unei mari emoții” VIDEO
Cazul primarului din comuna Spermezeu, cercetat penal după ce a agresat fizic un cetăţean, în luna februarie, va fi discutat în forurile de conducere ale PNL Bistriţa-Năsăud, a declarat...