FC Porto a trecut de Sporting Lisabona in 9 oameni (VIDEO)

Luni, 10 Noiembrie 2008, ora 10:51
1016 citiri

FC Porto s-a calificat in calificat in optimile Cupei Portugaliei dupa ce a trecut de Sporting Lisabona intr-o partida cu trei eliminari si lovituri de la 11 metri.

Sporting Lisabona a deschis scorul partidei in minutul 29, prin golul marcat de Liedson. FC Porto a egalat prin Hulk inainte de pauza dar nebanuind repriza de foc ce avea sa ii astepte.

Cea de-a doua repriza s-a incheiat tot 1-1, dar nu la goluri ci la cartonase rosii. Caneira si Emanuel au parasit terenul in minutele 67 respectiv 83. Prelungirile partidei au adus o noua eliminare in tabara lui FC Porto dar campioana Portugaliei a rezistat eroic si s-a impus la loviturile de departajare cu 5-4.

Puteti urmari mai jos rezumatul partidei FC Porto - Sporting Lisabona.

E ultimul minut și echipa ta are penalty. Cea mai proastă execuție posibilă VIDEO
Un moment amuzant a avut loc în campionatul spaniol, la meciul dintre Osasuna și Valencia. Pe stadionul El Sadar din Pamplona oaspeții au deschis scorul în minutul 18 prin Alemida. Osasuna a...
AUR se plânge că George Simion nu are acces la comisia de control a SRI. "PNL-PSD continuă acapararea statului român"
Deputata AUR Gianina Şerban acuză că, de patru luni, Birourile permanente reunite al Camerei şi Senatului refuză, fără nicio justificare, să numească un membru al partidului în comisia...
#fc porto, #cupa, #penalty, #cartonase rosii, #sporting lisabona , #Cupa Portugaliei