Egal spectaculos intre Atletico Madrid si FC Porto

Marti, 24 Februarie 2009, ora 23:54
818 citiri

Atletico Madrid si FC Porto au terminat la egalitate, scor 2-2, in cel mai spectaculos meci al seri in optimile Ligii Campionilor.

Partida a inceput practic de la 1-0, Maxi Rodriguez deschizand scorul inca din minutul 3. Starul Sergio Aguero a lucrat o faza spectaculoasa la marginea careului advers, i-a pasat frumos lui Rodriguez care l-a executat pe Helton.

Impulsionate de gol, gazdele au apasat acceleratia si au mai ratat cateva oportunitati de a marca. Lusitanii au prima ocazie in minutul 10, insa sutul lui Hulk a trecut pe langa poarta.

Atacantul lui Porto, Lisandro, aduce egalarea in minutul 22, la o greseala a defensivei lui Atletico. Cristi Sapunaru, folosit titular, a primit un cartonas galben in minutul 28, dupa un fault comis asupra lui Simao. Gazdele au continuat sa atace si reusesc sa revina in avantaj in finalul primei parti.

Diego Forlan a inscris in prelungiri, dupa o actiune personala. Partea secunda ne-a aratat o echipa portugheza mai decisa. Lusitanii reusesc egalarea in minutul 72, Lisandro reusind o dubla.

Cu 10 minute inainte de final romanul Sapunaru este schimbat cu Pedro Emanuel. Tabela de marcaj a ramas neschimbata pana in final, consfintind rezultatul de egalitate.

Ciolacu susține că nu există riscul ruperii coaliției: ”Ce voiaţi? Să stau la televizor să spun: "m-am gândit eu că e mai bun Piedone"?”
Marcel Ciolacu nu crede că decizia privind candidaturile separate la Primăria generală a Capitalei va afecta în vreun fel coaliția formată din PSD şi PNL. El susţine că membrii alianţei...