FC Porto, in sferturi datorita golurilor marcate in deplasare

Miercuri, 11 Martie 2009, ora 23:42
707 citiri

0-0 le-a fost de ajuns celor de la FC Porto pentru a obtine calificarea in sferturile de finala ale Ligii Campionilor in dauna celor de la Atletico Madrid.

Portughezii s-au calificat datorita golurilor marcate in deplsare, acum doua saptamani, cand pe terenul spaniolilor scorul a fost de 2-2.

Romanul Cristi Sapunaru a inceput meciul ca titular la gazde, el descurcandu-se onorabil pana in minutul 83, atunci cand a fost inlocuit.

FC Porto: Helton - Sapunaru (Costa '83), Rolando, B. Alves, Cissokho - Lucho Gonzales, Fernando, Meireles - Lisandro, Hulk (Mariano '89), Rodriguez

Antrenor: Jesualdo Ferreira.

Atletico Madrid: Leo Franco - Perea, P. Ibanez, Ujfalusi, A. Lopez - M. Rodriguez (Forlan '54), Assuncao, Raul Garcia (Maniche '73), Simao - Pongolle (Cuevas '79), Aguero

Antrenor: Abel Resino.

Tragerea la sorti a sferturilor de finala ale Ligii Campionilor va avea loc pe 20 martie.

Liga Campionilor, optimi: ce-a făcut echipa lui Horațiu Moldovan pe terenul lui Inter Milano
Formaţia Internazionale Milano a învins, marţi, pe teren propriu, cu scorul de 1-0, echipa Atletico Madrid, în prima manşă a optimilor Ligii Campionilor, într-un meci arbitrat de Istvan...
Liga Campionilor: Continuă partidele din turul optimilor. Meci mare pentru Istvan Kovacs
Liga Campionilor continuă marţi şi miercuri cu meciurile din turul optimilor, arbitrul Istvan Kovacs fiind delegat la partida Inter Milano - Atletico Madrid. Marţi, ora 22.00: Inter...