Florin Costea, dorit la FC Porto

Marti, 17 Noiembrie 2009, ora 09:21
1101 citiri

Formatia FC Porto a confirmat interesul pentru atacantul Universitatii Craiova, Florin Costea.

Clubul lusitan il monitorizeaza pe atacantul oltean meci de meci si se declara dispus sa plateasca aproape 5 milioane de euro pentru a-l achizitiona din Banie.

"FC Porto este un club care tine mult la discretie, nu vom avea nicio stire oficiala din partea societatii decat atunci cand transferul este sigur. Ce se stie insa aici este ca Porto il urmareste atent pe Costea de cateva luni, dar ca nu se va intampla nimic foarte rapid, discutiile cu Craiova fiind extrem de anevoioase.

In orice caz, Porto nu va plati mai mult de 4-5 milioane de euro, adica tot cat a dat si pe Pereira de la CFR. Nu ca jucatorul nu ar valora mai mult, ci pentru ca aceasta este politica lor", noteaza cotidianul portughez O Jogo.

Patronul Universitatii, Adrian Mititelu, nu este insa dispus sa se desparta asa de usor de fotbalist, solicitand 7 milioane de euro pentru transferul lui Costea in Portugalia.

Florin Costea se întoarce în fotbal. Unde va activa fostul internațional
Florin Costea revine la clubul lui Adrian Mititelu după 13 ani. A jucat la echipa din Bănie între 2005 și 2011, iar de azi este noul director sportiv al FCU Craiova. "Bine ai revenit, Florin...
Universitatea Craiova, prestație modestă la Botoșani, salvată de un gol marcat în prelungiri
Echipa FC Botoşani a încheiat la egalitate duminică, pe teren propriu, scor 2-2, cu formaţia Universitatea Craiova, în etapa a 26-a din Superliga. La Botoşani, gazdele au controlat prima...