Sapunaru a castigat, cu FC Porto, titlul in Portugalia

Luni, 11 Mai 2009, ora 10:37
868 citiri

Echipa la care evolueaza Cristian Sapunaru, FC Porto, a castigat, duminica, titlul in Portugalia, dupa ce a invins-o pe Nacional Madeira, scor 1-0, pe teren propriu, intr-un meci din cadrul etapei a 28-a.

Singurul gol al disputei a fost marcat de fundasul Bruno Alves cu capul, in minutul 47, dupa un corner. Sapunaru a intrat pe teren in minutul 73, in locul lui Fucile.

Cu aceasta victorie, FC Porto s-a distanta la 6 puncte de ocupanta locului secund, Sporting Lisabona, cu doua etape ramase pana la final. Chiar daca o mai poate ajunge matematic, gruparea la care a evoluat si Marius Niculae tot nu mai poate lua titlul deoarece sta mai prost la capitolul meciuri directe.

Este pentru a patra oara consecutiv cand FC Porto castiga campionatul Portugaliei si pentru a 24-a oara in istorie.

Rezultat "de maidan" în derby-ul dintre FC Porto și Benfica Lisabona
Echipa FC Porto a învins-o pe teren propriu, cu scorul de 5-0, pe rivala Benfica Lisabona, duminică seara, în marele derby al campionatului de fotbal al Portugaliei. Brazilianul Galeno a...
Devansarea alegerilor prezidențiale, aprobată de Comisia Juridică a Camerei Deputaților. Ar putea deveni lege chiar mâine
Comisia juridică a Camerei Deputaţilor a aprobat, luni, 4 martie, proiectul de lege care permite devansarea datei alegerilor preşedintelui României. „Ziua alegerilor este duminica....