Schalke - Porto (1 - 0)

Miercuri, 20 Februarie 2008, ora 07:53
918 citiri

Formatia germana, Schalke 04, a invins marti seara, pe teren propriu, cu scorul de 1 - 0, pe portughezii de la FC Porto, in cadrul primei manse a optimilor Ligii Campionilor.

Golul victoriei a fost inscris rapid de catre germani, prin Kevin Kuranyi, iar prima parte a partidei s-a terminat cu doua ocazii ale tanarului croat Ivan Rakitic, care a ratat incredibil.

Lusitanii au ratat cea mai mare ocazie de gol a intalnirii in minutul 67, Lisandro Lopez sutand la poarta lui Neuer, care a respins cu dificultate.

Schalke 04: Neuer - Rafinha, Bordon, Krstajic, Westermann - Rakitic, Jones, Ernest, Kobiashvili; Asamoah, Kuranyi.

Porto: Helton - Joao Paulo, Pedro Emanuel, Bruno Alves, Fucile - Lucho Gonzalez, Paulo Assuncao, Raul Meireles - Farias, Quaresma - Lisandro Lopez.

Quarterly Report - evenimentul #1 pentru companii la BVB

Duel încins între Napoli și Juventus, rivale de moarte în Italia
Echipa italiană Napoli s-a impus duminică seara, pe teren propriu, scor 2-1, în faţa formaţiei Juventus Torino, în etapa a 27-a din Serie A. La Napoli s-a jucat pe contre. Juventus a...
Schimbare importantă în lupta pentru play-off, cu o etapă înaintea finalului de sezon regulat din Superliga României
Echipa Universitatea Cluj a învins duminică, pe teren propriu, scor 1-0, formaţia FC Botoşani, într-un meci din etapa a 29-a a Superligii. Clujenii au deschis scorul în minutul 21, când...
#schalke 04, #porto, #Liga Campionilor, #optimi, #mansa, #prima, #tur, #rezultat , #stiri FC Porto