Unirea Urziceni a invis FC Sevilla, scor 1-0, si este in primavara europeana

Sursa: Gardianul
Miercuri, 25 Noiembrie 2009, ora 15:10
216 citiri
Echipa Unirea Urziceni a invins, marti, pe teren propriu, cu scorul de 1-0 (1-0), formatia spaniola FC Sevilla, intr-un meci din etapa a V-a a grupei G a Ligii Campionilor si si-a asigurat prezenta in primavara europeana. Unicul gol al intalnirii a fost inscris de Dragutinovici, in minutul 45, in proprie poarta.In minutul 45, Brandan a executat o lovitura libera in interiorul careului formatiei din Sevilla, iar fundasul Dragutinovici a trimis cu capul, de la zece metri, in propria poarta. In ...