TSKA Moscova a detonat bomba la Sevilla

Marti, 16 Martie 2010, ora 23:57
2541 citiri

TSKA Moscova a reusit un meci mare pe stadionul pe care Steaua castiga Cupa Campionilor Europeni in 1986 si a eliminat FC Sevilla din Liga Campionilor.

Dupa 1-1 in partida tur, de la Moscova, rusii au venit extrem de decisi in Spania, iar sperantele fanilor nu au fost in zadar.

In minutul 39, uriasul atacant ceh, Necid, a primit o pasa buna de la japonezul Honda si a trimis frumos, pe langa palop, deschizand scorul.

Ibericii au egalat imediat, dupa doar doua minute, Perotti marcand dupa un servici excelent al tanarului Diego capel.

TSKA a dat lovitura in repriza secunda, Keisuke Honda, transferul de 9 milioane de euro al rusilor si omul meciului marti seara pe "Ramon Sanchez Pizhuan", transformand o lovitura libera, profitand si de o eroare a portarului Palop.

FC Sevilla pierde primul meci pe teren propriu in istoria participarilor in Liga Campionilor si ia astfel adio de la sferturile de finala ale competitiei.

Sevilla: Palop - Fazio, Stankevicius, Dragutinovic, Navarro - Jesus Navas, Zokora, Perotti, Diego Capel - Renato- Luis Fabiano

Rezerve: Javi Varas, Duscher, Adriano, Kanoute, Escude, Negredo, Lolo

Antrenor: Manuel Jimenez

TSKA Moscova: Akinfeev - A. Berezutski, Ignashevic, V. Berezutski, Schennikov - Mark Gonzalez, Aldonin, Sembreras, Honda - Krasic - Necid

Rezerve: Chepchugov, Dzagoev, Mamaev, Odiah, Guilherme, Rahimic, Oliseh

Antrenor: Leonid Slutsky

CTP, după ce a văzut conferința lui Cătălin Cîrstoiu: ”I s-a mai rărit zâmbetul iliescoid...”
Candidatul PSD-PNL la Primăria Capitalei, medicul Cătălin Cîrstoiu a susținut vineri, 19 aprilie, o conferinţă de presă pentru a răspunde acuzaţiilor de incompatibilitate în condiţiile...
De ce Robert Negoiță nu poate fi candidatul coaliției la Primăria Capitalei. „Niciun primar de sector nu are mai multe șanse decât Piedone”
În contextul unei crize generate în alianța PSD-PNL, generată de zvonurile legate de o eventuală retragere a medicului Cătălin Cîrstoiu, primarul de la Sectorul 3, Robert Negoiță, s-a...
#TSKA Moscova Liga Campionilor, #Sevilla eliminata Liga Campionilor, #Keisuke Honda , #stiri FC Sevilla