Timisoara, la pamant! Poli, invinsa de campioana Macedoniei

Marti, 05 Iulie 2011, ora 19:45
1265 citiri

Poli Timisoara a pierdut, marti dupa-amiaza, meciul amical disputat in fata campioanei Macedoniei, Shkendija Tetovo, scor 2-3.

Macedonenii au deschis scorul in minutul 11, prin Hasani, iar banatenii au restabilit egalitatea in minutul 31, cand Nikolici a inscris cu un sut la coltul lung.

Cei de la Shkendija au intrat la cabine in avantaj, dupa ce acelasi Hasani a transformat un penalti in ultimul minut de joc.

Atacantul echipei din Tetovo a reusit hattrickul la la 13 minute de la reluare, la capatul unei faze spectaculoase. Echipa lui Dusan Uhrin a redus din handicap in minutul 89, printr-un gol reusit de Curtean.

Poli Timisoara a inceput meciul cu urmatoarea echipa: Pantilimon - Matei, Scutaru, Mera, Sepsi - Ricketts, Zaluschi, Patras, Rocha - Axente, Nicolic.

C.F.

Candidații PSD din București strâng din nou semnături. Firea: Este o situație nouă. Avem alte protocoale
Candidatul PSD pentru Primăria Capitalei, Gabriela Firea, a afirmat, joi, 25 aprilie, că protocoalele semnate de PSD cu PNL pentru candidaturi comune la primăriile de sector şi la Primăria...
Lovitură pentru Clotilde Armand. Primărița Sectorului 1, trimisă în judecată în ziua în care și-a depus candidatura pentru un nou mandat
Procurorii au anunțat joi, 25 aprilie, trimiterea în judecată a primăriței Sectorului 1, Clotilde Armand, pe care o acuză de ”folosirea funcţiei pentru favorizarea unor persoane”. Ea...