FCSB castiga la limita la Timisoara
Vineri, 21 Iulie 2017, ora 22:57 - FCSB castiga la limita la Timisoara
FCSB / meciuri
FCSB a trecut cu bine peste ultimul test inaintea debutului in preliminariile Champions League, obtinand o victorie la limita la Timisoara. Gruparea din Berceni s-a impus cu scorul de 1-0 la capatul unei partide presarata cu multe intrari dure. Prima repriza a meciului disputat pe un "Dan Paltinisanu" cu 20 de mii de oameni in tribune a fost una in care FCSB a fost echipa care a incercat mai mult, insa gazdele s-au aparat in general bine. Totusi, in prelungirile primei parti timisorenii au ramas in inferioritate numerica dupa ce Munteanu a vazut al doilea cartonas galben. Schimbarea care avea sa aduca victoria pentru trupa lui Dica s-a produs in minutul 59, atunci cand Gnohere a intrat in locul unui Alibec extrem de nervos. Nici cinci minute mai tarziu, francezul punea latul la un sut centrare trimis de Budescu si reusea sa inscrie unicul gol al meciului. Capitanul Timisoarei, Canu, a ratat ocazia inceputului de...
Iancu: Fotbalul din Romania e in regres
Vineri, 28 Noiembrie 2008, ora 14:20 - Iancu: Fotbalul din Romania e in regres