Prima victorie pentru Poli Timisoara in amicale

Joi, 30 Iunie 2011, ora 21:39
938 citiri

Poli Timisoara a obtinut, joi, prima victorie din pre-sezon, elevii lui Dusan Uhrin trecand cu scorul de 2-1 de slovacii de la Tatran Presov.

Rickets a deschis scorul pentru banateni in minutul 27, cu un sut de la marginea careului, insa slovacii au egalat in partea secunda, in urma reusitei lui Guba.

Nikolici a adus victoria pentru Poli in minutul 82, jucatorii asteptand acum decizia TAS in ceea ce priveste licenta echipei de pe Bega.

Iata primul "11" al Politehnicii:

Lepmets - Luchin, Scutaru, Ghionea, Sandu - Popa, Zaluschi, Tames, Curtean - Ricketts, Zagrean.

Euronews îi face un portret lui George Simion, lider al partidului Alianţa pentru Unirea Românilor (AUR), cel care desena zidurile clădirilor cu mesajul "Basarabia e România" în culorile...
Florin Cîțu, despre amânarea ”tăierii” pensiilor speciale ale primarilor: ”Există o reformă a sistemului de pensii, acolo vom lua măsuri pentru toate tipurile de pensii”
Florin Cîţu a declarat, sâmbătă, 16 octombrie, referindu-se la pensiile speciale ale primarilor, că există o reformă a sistemului de pensii cae va viza toate tipurile de pensii, urmând ca...