Business Focus: Antreprenoriatul: Profesie vs Vocație

0-0 intre FC Timisoara si Anderlecht

Joi, 22 Octombrie 2009, ora 23:58
3271 citiri

FC Timisoara si Anderlecht Bruxelles au remizat joi seara, scor 0-0, intr-un meci jucat pe stadionul "Dan Paltinisanu" si care a contat pentru etapa a 3-a a Grupei A din Europa League.

La fel ca Steaua, Timisoara ramane fara gol marcat, iar sansele de a se califica in primavara europeana sunt din ce in ce mai mici.

Cu Anderlecht, timisorenii s-au chinuit serios sa reziste in fata unei echipe belgiene care a incercat mai mult sa castige.

Marile ocazii ale belgienilor au fost ratate de marocanul Boussoufa, de departe cel mai bun jucator al trupei pregatite de Ariel Jacobs, si de argentinianul Suarez, intrat dupa pauza.

De partea cealalta, la timisoreni, fratii Karamyan au fost cei mai prezenti in joc, cu un plus pentru Artiom.

In cealalta partida jucata in Grupa A, Ajax a invins-o pe Dinamo Zagreb, cu 2-1, dupa golurile marcate de Suarez (minutul 3 - penalti) si Rommedahl (minutul 81) pentru gazde, respectiv Tomecak (minutul 90+3)

Dupa aceste rezultate, clasamentul Grupei A se prezinta astfel: 1. Anderlecht - 5p, 2. Ajax - 5p, 3. Dinamo Zagreb - 3p, 4. Timisoara - 2p.Etapa urmatoare, care se va juca pe 5 noiembrie, programeaza aceleasi meciuri ca astazi, dar pe terenul oaspetilor.

Ati putut urmari, in format LIVE text, pe site-ul Ziare.com, intalnirea dintre FC Timisoara si Anderlecht Bruxelles, din Grupa A a Europa League.

Desfasurarea partidei:

min.90+3 - FINALUL INTALNIRII !!! FC Timisoara - Anderlecht 0-0

min.90+2 - Goga este blocat de fundasii belgienilor in momentul in care se pregatea sa suteze spre poarta lui Proto.

min.90 - Vor fi 3 minute de prelungiri.

min.88 - Pantilimon boxeaza sutul de la mare distanta al lui Deschacht.

min.88 - Galben pentru Parks.

min.87 - Proto scoate cu greu un sut al lui Artiom Karamyan.

min.87 - Boussoufa incearca sa-l lase din nou singur pe Suarez cu Pantilimon, dar argentinianul este surprins in offside.

min.85 - Ultima schimbare si la belgieni: intra Kouyate, iese Diandy.

min.84 - Pantilimon iese bine si-l blocheaza pe Suarez, scapat singur.

min.81 - Ultima schimbare la timisoreni: iese Alexa, intra Magera.

min.78 - Bonfim primeste in dreapta, dar nu stie daca sa centreze sau sa suteze. In cele din urma, suteaza, dar imprecis.

min.74 - A doua schimbare efectuata de Sabau: iese Bucur, intra Parks.

min.72 - Prima schimbare la timioreni: intra Curtean, iese Arman Karamyan.

INFO: Publicul isi fluiera copios proprii favoriti.

min.69 - Suarez trece usor de Nibombe si ramane singur cu Pantilimon, dar suteaza peste poarta. Mare ocazie pentru belgieni.

min.67 - Galben pentru Mera.

min.65 - Pantilimon retine cu usurinta sutul lui Diandy.

min.64 - Schimbare la Anderlecht: iese Lukaku, intra Suarez.

min.59 - Dintr-o lovitura libera de la 25 de metri, Artiom Karamyan trimite peste poarta.

min.58 - Timisoara inscrie prin Goga, insa arbitrul fluierase deja un fault la Bonfim.

min.56 - Biglia este blocat cu greu de aparatorii timisoreni.

min.51 - Artiom Karamyan trimite o "torpila" de la 30 de metri, ce trece de putin pe langa poarta lui Proto.

min.46 - Schimbare la belgieni: intra Rnic, iese Kanu.

INCEPUTUL REPRIZEI SECUNDE

----------------------------------------

min.45+2 - FINALUL PRIMEI REPRIZE

min.45 - Doua minute de prelungire.

min.44 - Galben pentru Kanu.

min.44 - Goga il gaseste pe Bourceanu in marginea careului belgian, dar acesta greseste preluarea.

min.41 - Anderlecht rateaza o ocazie monumentala !!! Dupa o greseala a lui Art. Karamyan, Boussoufa a ramas singur cu Pantilimon, dar a tras aiurea.

min.39 - Nibombe respinge sutul lui Lukaku.

min.32 - Mare ocazie ratata de Arman Karamyan, care a reluat cu capul peste poarta, din 6 metri, dupa o centrare a lui Bonfim.

min.28 - Pantilimon se intinde si retine o pasa periculoasa a lui Kanu.

min.22 - Arman Karamyan urca in careul advers, dar suteaza intr-un fundas al lui Anderlecht.

min.18 - Galben pentru Bonfim.

min.17 - Goga, din 15 metri, suteaza peste poarta lui Proto. Sutul a fost deviat de un adversar.

min.12 - Scutaru trece pe langa gol, insa Boussoufa degajeaza linistitor pentru formatia sa.

min.11 - De la peste 25 de metri, Biglia trage putin pe langa poarta timisorenilor.

min.10 - Pantilimon iese bine din poarta si respinge din fata lui Lukaku.

min.6 - Gillet respinge din fata lui Bucur.

INCEPUTUL MECIULUI

Echipele:

FC Timisoara: Pantilimon - Bonfim, Nibombe, Mera, Artiom Karamian - Bourceanu, Alexa, Scutaru - Goga, Arman Karamian - Bucur;

Rezerve: Taborda, Stancu, Parks, Maxim, Ionescu, Magera, Curtean;

Antrenor: Ioan Ovidiu Sabau;

Anderlecht: Proto - Gillet, Mazuch, Juhasz, Deschacht - Sare, Kanu, Biglia, Diandy - Boussoufa, Lukaku;

Rezerve: Cordier, Kruiswijk, Suarez, Chatelle, Kouyate, De Sutter, Rnic;

Antrenor: Ariel Jacobs;

Arbitru: Claudio Circhetta (Elvetia)

Arbitri asistenti: F.Buragina, B.Hidber (Elvetia)

Arbitri aditionali: C.Zimmermann, D.Wermelinger (Elvetia)

Arbitru de rezerva: Patrick Graf (Elvetia)

Delegat UEFA: Gerhard Kapl (Austria)

Observator UEFA: Cosimo Bolognino (Italia)

Intalnirea are loc pe stadionul "Dan Paltinisanu" din Timisoara.

Ce n-a văzut CTP în 34 de ani de alegeri libere: ”Doar Ceaușescu îl poate egala pe Ciociu. Ca pe o turmă de mancurți...”
Retragerea lui Cătălin Cîrstoiu din cursa pentru Primăria Capitalei a fost comentată acid de jurnalistul Cristian Tudor Popescu, care i-a criticat dur pe președinții PSD și PNL, Marcel...
Candidatul USR la Primăria Sectorului 5 a depus o plângere la DIICOT împotriva lui Cristian Popescu Piedone
Avocatul şi liderul consilierilor USR din Sectorul 5, Alexandru Dimitriu, a depus joi dimineaţă, 25 aprilie, o plângere la DIICOT împotriva primarului Cristian Popescu Piedone şi ”a...
#LIVE text Timisoara Anderlecht, #Timisoara Anderlecht Europa League , #Europa League