Liga 1: Chiajna invinge Poli Timisoara si spera sa scape de retrogradare

Miercuri, 10 Mai 2017, ora 19:21
2463 citiri

Concordia Chiajna a facut un pas mare catre evitarea retrogradarii dupa ce a invins rivala Poli Timisoara.

Ilfovenii s-au impus pe teren propriu cu scorul de 3-1 intr-o partida disputata in devans din etapa a 11-a a play-out-ului.

Pena a deschis scorul in minutul 23 pentru Concordia, iar Mailat a egalat in repriza secunda, in minutul 75.

Doua goluri venite tarziu, in minutul 84 si 90+3, autori Albu si Feussi, au adus insa o victorie foarte importanta pentru Chiajna.

Ilfovenii ajung la 23 de puncte si depasesc Timisoara in clasament, banatenii cazand pe locul de baraj.

Echipele de start

Chiajna: Balgradean - Feussi, Dobrosavlevici, Albu, Melinte - Costin, Deaconu - Gradinaru, M. Cristescu, Serediuc - Pena

ACS Poli: Straton - Straut, Bocsan, Seroni, Novak - Artean, Soljic - Barbut, Fucek, Popovici - Draghici

Echipa Universitatea Craiova a învins, luni, pe teren propriu, cu scorul de 5-0, formaţia Academica Clinceni, în etapa a XII-a a Ligii I. Golurile au fost marcate de Nistor '11, Markovici...
Decimată de Covid, FCSB a demolat-o pe Mioveni în Liga 1
Formaţia FCSB a învins, sâmbătă seară, la Buzău, cu scorul de 3-0, echipa CS Mioveni, într-un meci din etapa a XII-a a Ligii 1. Au marcat Tănase ’56 (penalti), Dumiter ’65 şi...