Timisoara rateaza Liga Campionilor dupa 0-0 cu Pandurii

Luni, 17 Mai 2010, ora 23:32
1248 citiri

Pandurii Targu Jiu si FC Timisoara au incheiat la egalitate, scor 0-0, intr-o partida contand pentru penultima etapa a Ligii I.

Presati de perspectiva retrogradarii in esalonul secund, gorjenii au jucat precaut incercand in primul rand sa nu primeasca un gol ce ar le-ar fi macinat orice speranta.

Partida de la Targu Jiu a fost una anosta, singura ocazie a primei reprize fiind trecuta in contul gazdelor, in minutul 39, cand Orac a trimis peste poarta din numai 12 metri, dintr-o pasa primita de la Popete.

Replica timisorenilor a intarziat sa apara, elevii lui Sabau parand dezolati dupa ce au iesit definitiv din cursa pentru titlu, chiar daca avea ca miza prezenta in preliminariile Ligii Campionilor.

Gorjenii putea inscrie din nou in minutul 77, insa sutul lui Tremonti a trecut pe langa vinclul portii lui Taborda.

Remiza ii scoate pe banateni din cursa pentru un loc in Liga Campionilor, ramanand la 4 puncte in urma Unirii Urziceni. De cealalta partide, Pandurii se pot salva in ultima etapa, avand doua puncte in spatele Universitatii Craiova, clasata pe locul 14.

C.F.

Cum a fentat Piedone licitațiile. Curtea de Conturi l-a luat la bani mărunți. Nereguli grave și la Direcția Pentru Protecția Copilului
Curtea de Conturi a constat la ultimul audit, finalizat la începtutul lunii martie 2024, la Sectorul 5, pentru anul 2022, că instituția condusă de Popescu Piedone a divizat contracte de...
USR acuză Guvernul că se joacă „cu prețurile la energie ca la păcănele”. „Plătim facturi mai mari decât pe piaţa liberă”
USR a transmis joi, 28 martie, că Guvernul Ciolacu minte când spune că ia măsuri în favoarea consumatorilor şi că scade facturile românilor. Partidul susține că de fapt Executivul...