"Derbiul Vestului", UTA - Poli, a fost suspendat dupa ce timisorenii au iesit de pe teren

Marti, 24 Aprilie 2018, ora 18:59
4121 citiri

"Derbiul Vestului", intalnirea dintre UTA si ASU Poli Timisoara, s-a incheiat prematur, in minutul 62, dupa ce oaspetii au decis sa iasa de pe teren.

Duelul celor doua rivale a inceput de cateva zile, "ultrasii" lui Poli planuind o deplasare ca in vremurile bune la Arad.

Planurile lor au fost date peste cap de conducerea aradenilor, care a anuntat ca numai 70 de fani timisoreni vor avea acces pe stadion, desi acestia si-au cumparat peste 300 de bilete. Asta i-a facut pe fanii din Arad sa anunte ca vor boicota partida daca rivalilor nu le va fi permis accesul la meci.

Marti, confruntarea de pe stadionul din Siria a inceput fara galerii in tribune. Timisorenii au fost blocati de jandarmi in drumul spre stadion, iar aradenii s-au tinut de cuvant si au ramas in afara arenei.

Apoi, in minutul 62 al partidei, la scorul de 0-0, jucatorii lui ASU Poli au hotarat sa iasa de pe teren, partida fiind astfel suspendata.

Foarte probabil, UTA va castiga derbiul la "masa verde" cu scorul de 3-0.

Cât de mult își dorește Ciolacu victoria Gabrielei Firea la Capitală: ”La nivel vizibil, vor fi declarate susțineri”
Odată cu retragerea medicului Cătălin Cîrstoiu și renunțarea la candidatura comună PSD-PNL pentru Primăria Capitalei, liderul social-democraților, Marcel Ciolacu, se găsea în situația...
Liderul PSD îi răspunde lui Clotilde Armand: ”Să-și ia un avocat bun”
Premierul Marcel Ciolacu a reacţionat joi, 25 aprilie, la declaraţiile primarului Sectorului 1, Clotilde Armand, transmiţându-i acesteia să îşi ia un avocat bun pentru că ”a încălcat...
#Poli Timisoara UTA, #UTA Poli meci suspendat, #UTA Poli rezultat , #stiri FC Timisoara