Poli Timisoara - FC Gyeongnam (2 - 1)

Luni, 28 Ianuarie 2008, ora 17:01
1406 citiri

Timisorenii i-au intalnit luni, incepand cu ora 15:00, pe sud-coreenii de la FC Gyeongnam, in cadrul celui de-al doilea meci de pregatire din cele cinci stabilite pentru stagiul de pregatire din Cipru.

Dupa ce japonezii au egalat cu Dinamo Bucuresti in urma cu o saptamana, timisorenii au avut parte de un meci mai crancen, acestia fiind invinsi cu scorul de 1 - 2.

Scorul a fost deschis in minutul 3 al partidei, cand sud-coreenii au marcat printr-un sut puternic, fara speranta pentru Zimmermann, egalarea venind abia in minutul 35, prin Abiodun, scorul ramanand egal la pauza.

Dupa schimbarile facute de Uhrin, Zimmermann - Pantilimon, Martinez - Aliuta si Rusic - Ganea, a urmat ultimul gol al partidei, in minutul 53, coreenii marcand printr-un sut plasat de la marginea careului.

Antrenorul lui Poli, Dusan Uhrin jr. a trimis pe teren urmatoarea formula de start: Zimmermann- Luchin, Brezinsky, Ratiu, Milhazes, Abiodun, Borbely, Martinez, Arman Karamyan, Bucur, Rusic.

Dinamo nu a mai disputat nici un meci luni, desi initial se batuse palma cu cei de la Olimpia Ljubliana. Marti, de la aceeasi ora 15:00, este programata o intalnire cu cehii de la Viktoria Plzen.

Tot marti, incepand cu ora 17:30, se va disputa partida amicala dintre letonii de la Metalurgs Ljepajas si Steaua Bucuresti.